Како да ја вратите лозинката за Apple ID

Најважната работа за секој корисник на Apple (се разбира, покрај нивните iDevices!) Е нивна Apple ID Бидејќи благодарение на тоа можеме да пристапиме и чуваме содржина во iCloud, да остваруваме повици на FaceTime, да испраќаме пораки преку iMessage, да користиме Apple Pay каде што е достапно и да купиме музика, апликации, книги, филмови во App Store и iTunes Store.

Вратете го вашиот Apple ID лесно

Значи нашите Apple ID е клучна за сè што правиме од нашиот iPhone и iPad и затоа, заборавајќи ја вашата лозинка Apple ID Може да генерира големи главоболки бидејќи од тој момент нема да можеме да пристапиме до ниту една услуга што ни ја нуди компанијата Купертино.

Ако се најдете во оваа ситуација, треба да бидете премногу вознемирени, едноставно одете на appleid.apple.com за да ја ресетирате вашата лозинка. Apple ID.

Apple ID

Горе десно ќе видите дека пишува „Управувајте со вашиот Apple ID“Кликнете веднаш подолу, каде што пишува „Ресетирајте ја вашата лозинка“.

Apple ID

Внесете ја адресата за е-пошта што ја користите за вашата Apple ID и кликнете «Следно». Треба да го запомните ова, но ако по неколку обиди тоа не е случај, притиснете „Дали сте го заборавиле вашиот Apple IS?“

Откако ќе кликнете на «Следно», едноставно изберете го методот со кој сакате да ја вратите вашата лозинка. Apple ID, или преку е-пошта, или со одговарање на безбедносните прашања што сте ги поставиле во тоа време.

Apple ID

Опцијата за е-пошта е можеби најбрзата и најзгодната. Screenе се појави екран сличен на следново, но на шпански јазик.

јаболко ID

Проблемот е решен. Зарем не беше лесно вратете го вашиот Apple ID? Па, ако ви се допадна овој пост, не пропуштајте уште многу совети, трикови и упатства во нашиот дел Упатства. И ако се сомневате, во Applelised Прашања ќе можете да ги поставите сите прашања што ги имате и исто така да им помогнете на другите корисници да ги расчистат своите сомнежи.

И запомнете дека исто така можете сменете го вашиот Apple ID од iPhone или iPad.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.