Како да ја користите камерата на iPhone од Apple Watch

Apple WatchSE

Сигурно многумина од вас веќе ја знаат функцијата што ја имаме на располагање во Apple Watch и која ни овозможува да ја активираме камерата на iPhone од далечина. Оваа опција е наменета за фотографирајте без да го допирате iPhone, односно оставајќи го телефонот поставен на кое било место, статив или поддршка.

Најдоброто нешто во врска со оваа функција е тоа што работи навистина добро и не е потребно некој да не фотографира кога сакаме да излеземе во одреден пејзаж или ако имаме далечен пристап до самиот iPhone, ова е ветеранска функција watchOS Но, навистина може да ни се најде во многу ситуации и повеќе, повеќе во лето, кога обично правиме повеќе фотографии со пријателите, семејството и другите во група. 

Покрај тоа, Apple пред неколку дена објави видео кое ја покажува функцијата и кое е достапно на каналот за поддршка на Apple. Еве како работи и активирање на iPhone камерата од часовникот далечинска форма:

Исто така, кога можете да видите на видеото, корисникот може да избере помеѓу разни достапни функции со притискање на трите точки. Овие опции ни овозможуваат да се префрлиме помеѓу предната камера во задниот дел, да додадеме автоматски блиц, активиран или целосно деактивиран, да се префрлиме помеѓу автоматскиот формат Live Photos, активиран или деактивиран, и квалитетот HDR активиран или деактивиран.

Најдоброто од сите е што оваа функција автоматски го додава тајмерот за три секунди и исто така ви одзема 10 фотографии за да можете да го изберете оној кој ви се допаѓа најмногу или што бил најдобар. Потоа, можете исто така да ја видите сликата директно од Apple Watch и да ја повторите во случај да не излезе по желба. Сето тоа без да го допирате iPhone-от на страницата во кој е ставен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.