Како да се замени автоматското обновување на Apple Music

Епл Музика тука е. И, исто така, нивните три месеци бесплатен пробен период како и да е, по дифолт, кога ќе ви поминат трите месеци слушање бесплатно на целата музика, услугата автоматски ќе се обнови. За да избегнете забуна и, кога ќе дојде време, да можете да донесете правилна одлука, денес ви покажувам како да го откажете автоматското обновување на Apple Music по пробниот период.

Apple Music: биди тој што ќе го одбереш

Од вчера попладне, повеќе од половина од светот можат да уживаат толку многу iOS 8.4 Комо де Епл Музика, новата услуга за стриминг на музика со која компанијата Купертино има намера уште еднаш да направи револуција во музичкиот сектор.

Епл Музика карактеристики три месеци бесплатен пробен период што, откако ќе заврши, автоматски ќе се наплатува според начинот на кој сте го избрале на почетокот: индивидуална претплата (9,99 € / месец или семејна претплата (14,99 € / месец) иако оваа опција може да се смени во секој момент и затоа, засега , тоа не треба да ве загрижува.

Претплати на Apple Music

Недостаток за многумина, и оној кој беше многу критикуван, е тоа Јаболко има конфигурирано Епл Музика така што автоматски ќе се обнови по пробниот период (во мојот случај на 30 септември), односно тој ден ќе ја добиете фактурата за вашата претплата. За да се спречи тоа да се случи и да може да се избере дали ќе продолжи да ужива во целиот музички каталог на Епл Музика По трите слободни месеци, само треба да ја деактивирате оваа опција, што можете да ја направите на два начина: во самата апликација Музика или во iTunes од вашиот компјутер.

Од апликацијата Музика во iOS 8.4

 1. Кликнете на симболот на вашата сметка (силуетата што ја наоѓате во горниот лев дел, ако сè уште не сте поставиле фотографија).Како да се замени автоматското обновување на Apple Music
 2. На следниот екран, кликнете на "Преглед на Apple ID".Како да откажете автоматско обновување на Apple Music 2
 3. Притиснете «Управувај».Како да откажете автоматско обновување на Apple Music 3
 4. Оневозможете го копчето за автоматско обновување.Како да откажете автоматско обновување на Apple Music 4
 5. ПотврдиКако да откажете автоматско обновување на Apple Music 5
 6. И voila, ќе видите дека веќе нема означена опција за обновување.Како да откажете автоматско обновување на Apple Music 6

Од iTunes на вашиот Mac

 1. Отворете го iTunes по надградбата на iTunes 12.2
 2. Кликнете на иконата за вашата сметка и на «Преглед на сметка».Како да се замени автоматското обновување на Apple Music
 3. Одете до делот за претплати и кликнете на „Управувај“.Како да откажете автоматско обновување на Apple Music 1
 4. Во претплата на Епл Музика, притиснете «Измени»Како да откажете автоматско обновување на Apple Music 2
 5. Во «Автоматско обновување», деактивирајте ја оваа опција и кликнете на „Заврши“. јаболко-музика-автоматско обновување-04
 6. Паметно! Seeе видите како „сè се смени“ и сега ќе го деактивирате автоматското обновување на Епл Музика. Снимка на екранот 2015-07-01 во 8.13.58 часот

Ако ви се допадна овој пост, не пропуштајте уште многу совети, трикови и упатства во нашиот дел Упатства. И ако се сомневате, во Applelised Прашања ќе можете да ги поставите сите прашања што ги имате и исто така да им помогнете на другите корисници да ги расчистат своите сомнежи.

Ахм! И не пропуштајте го нашиот Подкаст !!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.