Како да ја преземете играта бесплатно за ограничено време

Падот

Уште една недела, момците од Епски игри избраа наслов (во рамките на нивната неделна промоција што им дава игра на сите корисници на оваа платформа), во која можеме да уживаме од нашиот Mac, игра што исто така, не бара моќен тим, па дури и да имате стар уред, сигурно ќе можете да уживате во него.

Зборуваме Падот, игра што има редовна цена во продавницата на Епски игри од 7,99 евра, но која можеме да ја преземеме бесплатно до 25 март во 4 часот попладне по шпанско време. Падот меша сложувалка и акција еднакви делови, каде што ќе се ставиме во чевлите на ARID, вештачка интелигенција интегрирана во борбен костум.

Мисијата на АРИД е спаси го пилотот внатре, пилот кој падна во бесознание по присилното слетување на туѓа планета, дури и ако треба да го прекршиме протоколот за да го сториме тоа.

Барања за пад за macOS

Бидејќи е титула веќе неколку години на пазарот, барањата на оваа титула не се високи, бидејќи за да уживаме во тоа, со нашиот тим мора да управуваат Снежен леопард 10.6 или подоцна. Потребниот процесор е Dual Core на 2.3 GHz придружен со 3 GB RAM меморија и графичката со Intel HD 3000 е доволна.

Гласовите на овој наслов се само на англиски јазик, а не на текстовите ако се преведени на шпански јазик како и француски и италијански (никогаш не боли да вежбаме други јазици во нашите слободни моменти).

Уживајте во понудата

Оваа игра ќе биде достапна бесплатно во продавницата на Epic Games до 25 март во 4 часот по шпанско време, во делот Продавница.

Ако ви се допаѓа овој наслов, кога ќе го завршите, можете да го следите следното втор дел Падот 2: Неврзан.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.