Како да ја слушате вашата музика без да трошите податоци на Apple Music

Епл-музичко-пробен период-пробен период-0

Епл Музика направена е за стриминг музика, дизајнирана за да можете да ја слушате вашата библиотека со песни во секое време, под претпоставка дека имате конекција со податоци. Сепак, овие денови, неограничените планови за податоци се исклучок отколку правило, па можеби ќе сакате да бидете малку помалку расипнички со Apple Music.

Apple Music ви овозможува зачувајте ги вашите песни, албуми и плејлисти на вашиот iPhone, iPad, iPodTouch или Mac за да можете да го слушате подоцна, што може да ви биде од голема помош ако немате неограничен план за податоци. Можеме да го сториме тоа со iTunes Match за да ја имате целата музика на iCloud и на сите уреди одеднаш, но да се претплатите на iTunes Match за една година се цени по 24,99 €, затоа ќе ви покажам како да ја зачувате вашата музика индивидуално на вашиот Mac / PC, iPhone или iPad.

Звучник за музика од Apple

MAC / компјутер

Со следниве слики од екранот, мислам дека е најлесниот начин да се знае како се зачувува музиката на MAC или компјутер и ќе ви кажеме како да пристапите подоцна. Ајде да одиме на песната или плејлистата до него се појавува елипса на насловот и ние даваме «Додај музика», подоцна го даваме како што се појавува на втората слика подолу, до преземете.

зачувајте музички iTunes

 

iTunes зачувуваат музика

Во еден Компјутер или Mac благодарение на iTunes музиката е достапна од табулаторот "Моја музика”И плејлистите се појавуваат под опцијата Листи за репродукција на Apple Music во страничната лента. Вие само треба да одите во Мени на iTunes и кликнете на "Гледање> Само достапна музика офлајн". Во Windows, отворете го iTunes и притиснете „Ctrl + B“ тогаш побарајте ја истата опција: „Само музика е достапна офлајн“.

iOS

Музичката апликација на вашиот iPhone или iPad ќе ги олесни работите малку. Откако ќе ја стартувате апликацијата на вашиот iPhone, iPad или iPodTouch, едноставно одете на песна, албум или плејлиста сакате да преземете на вашиот уред и кликнете на елипсата десно од насловот "Повеќе опции (…)". Getе добиете лизгачко мени и можете да допрете „Достапно офлајн” Можете да ги најдете сите песни и албуми зачувани во "Моја музика> Плејлисти” Плус многу повеќе опции.

Преземањето како што гледаме е направено на одреден уред, што значи дека ако сакате да имате песна или плејлиста на вашиот Mac и на вашиот iPhone, ќе мора да го направите Два чекори.

Ако имате какви било прашања во врска со некој од чекорите за зачувување на музиката, направете ни коментар со вашето прашање. На здравје


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

11 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Томас dijo

  Едно прашање и не ме носи за идиот, Па малку да хахахаха, ако ја преземам музиката за да ја слушам офлајн и ми е зачувана на физичкиот мак (хард диск), ако подоцна се откажам од претплата на апел, ќе ми наплаќаш за сите тие преземања? Ви благодарам многу, тоа е грижа што не ме остава да спијам хахаххаха

  1.    Исус Арјона Монталво dijo

   Колку добро прашање е Томас, и искрено не можев да ти одговорам, ми остави и мене со тоа сомневање, иако мислам дека не. Она што мислам е дека она што можете да го направите е да престанете да ја следите претплатата, и затоа нема да имате проблеми, друго е што можете да го користите подоцна.

  2.    Јохан dijo

   Музиката што ја преземате од Apple Music е без DRM, додека iTunes натпреварот е без DRM. Логично би било кога ќе заврши вашата претплата, таа музика преземена од Apple Music ќе биде избришана

 2.   fran dijo

  Како spotify, музиката се зачувува во апликацијата, индиректно на дискот. Ако не сте претплатени, не можете да ја користите апликацијата на премиум начин, затоа не можете да ја слушате музиката без врска

 3.   Dario dijo

  Една услуга, не можам да ја слушам Apple Music на мојот iPhone со мојот план за податоци. Само кога имам wifi. Јас веќе дознав со операторот на мојот мобилен телефон и тие инсистираат на тоа дека е апликацијата. Можете ли да ми помогнете да знам зошто не работи за мене?

  1.    Исус Арјона Монталво dijo

   Дарио одете во Поставки-Мобилни податоци, слезете и лоцирајте Музика што е Apple Music, активирајте ја. Поздрав

 4.   Клаудија dijo

  Значи, ако преземам музика од јаболко, можам да ја слушам музиката што ја сакам без да трошам податоци (откако ќе ја презедам со wifi), размислувам да се претплатам и сакам да ги имам сите идеи јасни

 5.   Марија dijo

  Имам прашање што можеби нема многу врска со слушање музика офлајн, но сега единствениот начин да заштедите музика на iPhone е со iCloud? Бидејќи мојот iTunes нема да ми дозволи да пренесувам музика на мојот iPhone како што беше порано, фатете ја преземената песна од арес или јутјуб и повлечете ја на мојот iPhone. Се надевам дека мојот проблем е разбран и се надевам дека некој ќе ми помогне !!
  Благодарам

 6.   Франциско Лупианез Гарсија dijo

  Здраво, добро утро, не знам дали некој го има овој проблем со музика преземена од Apple Music за подоцна да ја користи офлајн на iPhone. Мојот проблем е следново, ја преземам музиката следејќи ги наведените чекори и проверувам дали е преземена музиката, досега сè е правилно. Во некои прилики кога одам на плејлистата што претходно ја преземав, проверувам дали ги нема сите песни или ги нема, вистината е дека е малку очајна затоа што доколку немаме неограничен план за податоци, оваа опција е доста обезличена услуга. Да видиме дали имате решение за овој проблем. Поздрав

 7.   Виктор dijo

  Здраво, имам едно прашање, додадов музика и неколку плејлисти на мојата музика од јаболко од мојот телефон, но кога ја внесов музиката од iTunes, не се појавува ништо што го додадов.

 8.   Едвард Коредор dijo

  Може да ја слушате сè додека не ја затворите апликацијата и ако немате план за податоци и немате Wi-Fi