Како да ја смените резолуцијата за снимање видео на вашиот iPhone

Видеа со висока резолуција изгледаат фантастично, но исто така е точно дека, логично, тие заземаат повеќе простор и дека, ако вие iPhone тоа е 16 GB, може да биде страшно или „застрашувачко“ како што велат Англичаните. Па денес, да видиме како можеш променете ја резолуцијата за снимање видео на вашиот iPhone, и за снимање со подобар квалитет на сликата, и за намалување и со тоа, исто така и нејзината големина.

Отворете ја апликацијата Поставки и изберете Фотографии и камера.

IMG_7800

Сега скролувајте надолу и изберете „Сними видео“.

IMG_7801

На следниот екран, изберете ја резолуцијата на која сакате да ги снимате вашите видеа.

IMG_7803

Ако ви се допадна овој пост, не пропуштајте уште многу совети, трикови и упатства во нашиот дел Упатства. И ако се сомневате, во Applelised Прашања ќе можете да ги поставите сите прашања што ги имате и исто така да им помогнете на другите корисници да ги расчистат своите сомнежи.

Ахм! И не пропуштајте го нашиот најнов Подкаст, Apple Talkings 15 | Утре кога ќе започне војната

ИЗВОР | iPhone живот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.