Како лесно да се отпишете од е-пошта во пошта

пошта

Вчера разговаравме за а мал проблем што може да го сретнете со апликацијата Пошта на вашиот Mac, денес зборуваме за една од предностите да се има или поточно да се користи оваа природна апликација Apple да управува со нашите сметки за е-пошта.

Тоа е отпишете се или отстранете ги претплатите по е-пошта од нашата сметка на едноставен и брз начин. Оваа опција се појавува автоматски во апликацијата Пошта и се состои од автоматско испраќање е-пошта за откажување до услугата за претплата.

Отстранете ја или отпишете се од списокот за испраќање

Избришете ја претплатата по пошта

Како што можете да видите на сликата погоре, најлесниот начин да се отпишете од списокот за испраќање е директно испраќање е-пошта со барање за откажување. За да го направите ова, едноставно е како да гледаме во поштата што ја добиваме во апликацијата за пошта и кликнете горе десно каде што пишува «Отпиши се». Можно е во некои претплати да не ја гледате оваа опција за да ја откажете автоматски, така што ќе мора рачно да му пишувате на испраќачот за тој да престане да испраќа е-пошта.

Автоматски ќе се појави скокачки прозорец во кој ќе биде побарано потврда за испраќање порака по е-пошта со откажување од претплата од оваа поштенска листа. Едноставно, мора да прифатиме и ќе го чуеме типичниот звук кога ќе испратиме е-пошта со пошта.

Од овој момент, ние ќе бидеме целосно надвор од списокот за испраќање и повеќе нема да добиваме пораки од оваа компанија. Како што пристапувате до списоците за претплата, другите компании го искористуваат тоа и испраќаат секакви пораки до корисниците. Во принцип, тие можат да бидат малку, но како што одминува времето тие се собираат и ова на крајот може да го пополни вашето поштенско сандаче со „несакана пошта“. Несомнено Поштата го нуди најдоброто и најбрзото решение за да се избегне тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.