Како повторно да го инсталирате macOS со macOS Recovery

обновување на macOS

Ова е постапка што веќе неколку пати ја видовме на Јас сум на Mac и сега она што го прави Apple е да додаде ново видео на својот канал за поддршка што ќе го прикаже колку едноставна и брза може да биде инсталацијата на оперативниот систем на нашиот Mac со macOS Recovery. Во ова ново видео кое трае нешто помалку од три минути креирано од Apple и се наоѓа на каналот на YouTube на фирмата, на многу графички начин можете да ја видите едноставната опција за инсталирање на оперативниот систем.

Главната работа што треба да ја имате предвид за да ја извршите оваа инсталација е да имате добра WiFi конекција, користете ја оригиналната тастатура во случај да имате друга поврзана со Bluetooth и доколку се обидете да го поврзете кабелот Етернет заедно со кабелот за полнење MacBook . Откако ќе го имаме ова подготвено, треба само да започнеме со инсталацијата чекор по чекор.

 

Имаме неколку опции за да започнеме со инсталацијата. Чекорите се едноставни и треба да бидеме трпеливи само за да го преземеме системот на нашиот Mac, бидејќи ова заедно со инсталацијата е она што ќе го направиме најдолго. Единственото нешто што треба да го земеме предвид во овој процес е да направиме претходна резервна копија на надворешен диск или во Time Machine во случај да се изгубат информации, па дури и во случај да се појави проблем во повторната инсталација на системот, но обично не треба да имаат проблеми за повторно извршување на овој систем.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.