Како да го користите Memoji на вашиот Mac

Memoji

Опцијата за користење и конфигурирање на Memoji по наш вкус може да се направи и од Mac.Ова е еден од оние написи што за повеќе од еден ќе бидат неинтересни затоа што користат Mac подолго време и неговите функции, но сигурно има се нови корисници или некои од нив кои никогаш порано не го конфигурирале и користеле Memoji од Mac. Така, денес со помош на сопственото видео креирано од компанијата Купертино ајде да видиме како да го користиме Memoji од Mac.

Тука прво го оставаме видеото од Apple за да можете лесно и брзо да ги следите чекорите на вашиот компјутер. Ти можеш прилагодете ги Memojis од macOS Биг Сур по ваш вкус и направено е вака:

Тогаш е едноставно како испраќањето до нашите пријатели, познаници или семејство од апликацијата „Пораки“ на сопствената „Епл“, но можете да го направите и директно во други апликации како што е „Телеграм“. Се разбира, Мемоџиите се важен дел од комуникацијата помеѓу корисниците, исто како и самите емоџи.

Можеме да кажеме дека е лесно да направиме свои Memoji и да ги споделиме каде сакаме. Да, покрај самата апликација „Пораки“, можеме да снимаме скриншот од самиот „Мемоџи“ и да го користиме на социјалните мрежи како аватар или каде било. Пристигнувањето на Memoji не беше голема промена или предност за корисниците на Apple, но, И, колку забавно го уредувате вашето најблиско нешто до вас?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.