Калеидоскоп 3 добива нов интерфејс со мрачен режим и автоматска поддршка за M1 Mac

Калеидоскоп 3

Калеидоскоп е моќна апликација за Mac за корисници кои треба да ги споредат разликите помеѓу датотеките и папките. По нејзиното купување на почетокот на годината од страна на Letter Opener GmbH, Kaleidoscope 3 штотуку е целосно обновен со мајчин поддршка за M1 Mac, темно режим и многу повеќе.

Ако веќе користите Калеидоскоп, брзо ќе ги забележите промените во интерфејсот Калеидоскоп 3, промени што и дадоа на апликацијата помодерен и чист изгледНа Не само што совршено одговара на новиот macOS Big Sur и Monterey дизајн, тој исто така носи поддршка за темниот режим на системот за прв пат.

Калеидоскоп 3

Новиот приказ на читателот за споредување документи ги крие сите одвлекување на вниманието, затоа се фокусираме исклучиво на содржинатаНа Оваа нова верзија, исто така, додава опции за прилагодување на фонтовите, висината на линиите и ширината на јазичињата, вклучувајќи ја и можноста за деактивирање на броевите на списокот.

Покрај тоа, ни овозможува да бараме специфични датотеки или екстензии и примени филтри за да пронајдете модифицирани датотеки, избришани или додадени во папка и можете да ја игнорирате споредбата на одредени датотеки, како и директориумите и да ги искористите предностите на интеграција со апликацијата Алфред.

За корисници на Mac со М1, оваа апликација вклучува поддршка за овие процесори, така што ќе добијат многу побрзи перформанси, во апликација која веќе беше доста брза.

Калеидоскоп 3 е достапен на Mac App Store за 149,99 евра, во едно купување. Може да ја испробате апликацијата бесплатно 15 дена од нејзината веб -страница. Ако веќе ја користевте верзијата 2 на Калеидоскоп, ажурирањето има цена од 69,99 евра, во едно купување.

Калеидоскоп 3 (врска со AppStore)
Калеидоскоп 3149,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.