Ажурирањата на Boot Camp за да го направат Studio Display компатибилен со Windows, но не и 100% компатибилен

Покажи

Apple ги „стави батериите“ за да може да го направи Studio Display, претставен на 8 март, компатибилен со компјутери со оперативен систем Windows. Овој екран создаден за новото Mac Studio дебитираше и на настанот Peek Performance. Има многу сличности со Display Pro, но не го достигнува своето ниво. Поради оваа причина, ни цената не е толку претерана, иако не паѓа, навистина. Apple сака колку повеќе корисници да можат да го користат екранот, толку подобро. Затоа со нова верзија на Boot Camp Тие сакаат сите да имаат корист. Сепак, не е злато се што свети.

Студиото на Apple се покажа како екран со исклучителни карактеристики и секако се чини дека е создаден за новото Mac Studio претставено истовремено со екранот. Минатиот 8 март. Овој екран може да се користи без проблеми на компјутери со оперативен систем Windows, но нема да биде целосно функционален. Со други зборови, не е 100% целосно оперативен.Иако има два хардвер, има одредени функции кои функционираат само преку софтвер. 

Новата верзија 6.1.17 ги прави сите можни технички елементи компатибилни. Иако, како што рековме, мора да земеме предвид дека функциите како што се централната сцена, просторното аудио и гласовната команда „Еј, Сири“ Тие работат само ако имаме macOS. Иако екранот постигнува квалитет од 5K на 60Hz, резолуцијата и стапката на освежување може да се разликуваат во зависност од хардверот на компјутерот на кој е поврзан. Исто така, Apple вели дека Windows го идентификува Apple Studio како секој друг екран, а вградената веб камера, микрофони и звучници исто така работат со оперативниот систем Windows.

Во краток преглед. Ако имате компјутер со Windows, најдоброто нешто е да не го прикачите Studio Display на да не биде 100% оперативен


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.