Office 2016 за Mac сега е достапна

Сега е достапно за сите корисници на Office нова верзија 2016 година. Сопствениот корпоративен потпретседател на канцелариски апликации и услуги, Кирк Кенигсбауер, денес ги објави вестите на блогот на Office. Оваа нова верзија на познатата Word, Excel, PowerPoint, Outlook и OneNote Сега е достапна за корисниците на Mac во 139 земји на 16 јазици со неколку нови функции во корисничкото искуство.

Неколку од забележителните новини во оваа канцеларија 2016 е тоа што тоа е целосно готово компатибилен со ретинални дисплеи на новите Mac, покрај тоа, се додаваат и други функции како што е гестови со повеќе допири О преглед на цел екран.

Оваа нова верзија на Word, Excel, PowerPoint, Outlook и OneNote за Mac сега се достапни за сите Претплатници на Office 365 во сите нејзини форми: Office 365 Home, Office 365 Personal и Office 365 ProPlus, кои исто така ви овозможуваат да користите Office од Mac или која било друга платформа: Windows, iOS и Android, како и да ги искористите OneDrive и Skype на сите платформи.

канцеларија-мак-2016 година

La мајчин Office 2016 за интеграција на Mac со облакот ни овозможува пристап до која било датотека од кој било уред и имаме нови алатки за споделување документи и работа со други луѓе на истиот документ.

За да ја ажурирате канцеларијата 2016 година и да уживате во оваа нова верзија на пакетот, потребно е да се најавите со нашата сметка канцеларија и преземете ја достапната нова верзија започна денес. Можно е преземањето да биде нешто запушено од бројот на корисници кои се обидуваат да ажурираат, затоа бидете трпеливи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Куалцин Пахон dijo

  погледнете го Исауро Хименез. за да го пиратуваш ... многу твоја навика !!

 2.   Исауро Хименез dijo

  Јас

 3.   Исауро Хименез dijo

  Јас веќе го имам хахахахаха

 4.   Место на отец Луис Фелипе Егања Бараона dijo

  Дали некој знае како можам да додадам команда на зборот 2016 mac лента за брзо стартување? Благодарам многу.