Office 2016, новата бета верзија на OS X El Capitan, продажба на Apple Watch и многу повеќе. Најдоброто од неделата во СојдеМак

сојдемак1в2

Скоро сме среде лето и температурите близу 40º максимум Тие се криминалци во многу региони на Шпанија, затоа ви ги донесуваме најпознатите „освежувачки“ вести што беа дадени во текот на целата недела, така што барем можете да го одвлечете вниманието неколку минути со добра сода во рака.

Започнуваме со продажба на Apple Watch, се чини дека носењето на Apple не е толку барано од корисниците откако ќе помине почетната треска Бидејќи беше пуштена во продажба, а тоа е дека продажбата според приватни студии можеше да падне на скоро 90% од моментот кога резервациите беа отворени преку Интернет, ние ви кажуваме сè преку следниот линк.

Продажба-јаболко часовник-0

Продолжуваме со изненадувачкиот изглед на финалното издание на Office 2016 тоа после неколку прелиминарни верзии Се чини дека веќе имаме стабилна верзија на OS X каде облакот добива особено значење во оваа обновена верзија на добро познатиот пакет за канцеларии на Microsoft.

канцеларија 2016-преглед-ажурирање-mac-0

Од друга страна, исто така е важно да се спомене и појавата на новата бета 3 на OS X El Capitan тоа малку по малку се оформува и решава грешки во стабилноста. Еден од неуспесите беше предизвикан од одредени 32-битни апликации во системот што висеа и не можеа да се извршат, на крајот може да се реши како лепенка преку Mac App Store, еднаш примени ја ажурираше јавната бета верзија на OS X на истиот што програмерите веќе го имаа веќе некое време.

Конечно, можеби една од новостите што најмногу ме изненади оваа недела, е елиминацијата од „Епл“ на клучот за враќање во верификација во XNUMX чекора каде ако ја изгубите или заборавите таа лозинка, можете дури и да ја изгубите сметката и купувањата поврзани со неа, причина повеќе од доволна за да размислите ако повеќе од помогне на безбедноста тоа може да биде неуспех за корисникот.

Со овие најнови вести се збогуваме до следната недела со овој мал неделен преглед наили што беше најрелевантно (според наше мислење) во светот на Apple и поконкретно, на Mac.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.