Office 2016 сега е достапен за Mac без претплата на Office 365 по цена од 149 евра

Office 2016-mac-beta-test-0

После првите вести за лансирање на нов пакет канцеларии од страна на Microsoft за Mac, стана реалност кога Office 2016 за Mac беше објавен ова летоЗа жал, тоа беше направено само за оние кои имаа претплата на Office 365 или за корисници кои купија една од овие претплати по цена од 69 евра годишно или 7 евра месечно, во најевтиниот начин со лиценца за еден Mac, доколку ние се одлучуваме за верзијата «Дома» за 5 компјутери или Mac, треба да плаќаме 100 евра годишно или 10 евра месечно.

Сега гледаме како вчера беше лансирана независна верзија на Office 2016 за Mac, дозволувајќи им на секој да го купи овој софтвер директно без да мора да го има активна претплата во Office 365. 

Office 2016-Самостојна верзија-Купи-0

Ако изберете да ја купите оваа „самостојна“ верзија на Office 2016 без никаква претплата, ќе има цена од 149 евра со лиценца за тим во својата верзија за Дом и Студенти или 279 евра ако се определиме за верзијата за компании (која вклучува Outlook за разлика од верзијата за Студенти). Покрај тоа, ние исто така ќе имаме 15 GB простор во One Drive, за разлика од претплатниците на Office 365 со 1 терабајт простор.

Од моја гледна точка, ако планираме да го обновиме овој пакет во следните 3 години (под претпоставка дека новата верзија е веќе излезена), попожелно е да се одлучите за претплата, бидејќи на крајот ќе платиме практично исто како да ние го плаќаме сето тоа одеднаш и погоре. со повеќе достапни опции.

Office 2016-Самостојна верзија-Купи-1

Треба да се напомене дека Office 2016 за Mac има комплетно редизајниран пакет апликации, вклучувајќи Word, Excel, PowerPoint, Outlook и OneNote. Пристапот би бил достапен само преку претплата на Office 365. Софтверот исто така вклучува подобрена функционалност на облакот, вклучително и можност за повеќе корисници да соработуваат на исти документи во реално време кога користите иста апликација на различни платформи. Било да е тоа Mac, iPad или PC на пример

Дури и сега, апликациите сега се оптимизирани и за уреди со ретина-дисплеи. Ако сте заинтересирани да го стекнете ова издание, можете да го сторите тоа од врската подолу.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Рафаел Родригез Кастиloо dijo

  Дали таа цена вклучува и Outlook?

  1.    Jordорди Гименез dijo

   Здраво Рафаел,

   ако вклучува Word, Excel, PowerPoint, Outlook и OneNote. Тој го става во написот

   Честитки!