Huawei веќе ја има својата Apple Card: картичката Huawei

Картичка Huawei

Едната ги следи стапките на другата на бесрамен начин, за да не кажам дека скоро постојано би ги копирала движењата во секоја од своите фрлања. Сега новиот Картичка Huawei Тоа е новата кредитна картичка што овој кинески производител ја става во рацете на своите клиенти и која според некои медиуми како „Ендаџет“ позајмува неколку карактеристики од добро познатата „Епл картичка“.

Оваа копија од Huawei Apple Card додава сопствен број на картичка и, како и во Apple Card, го нема печатениот број, има NFC чип, нуди поврат на готовина за направените набавки и логично е поврзан со Huawei Pay, системот на плаќање на компанијата кој е сличен на Apple со својот Apple Pay ...

Можеби мислиме дека сите компании цртаат свои кредитни картички или сите имаат право на тоа, не размислуваме поинаку, но кога ќе погледнете во позадината на оваа компанија и ќе видите Huawei MateBook или ланскиот MagicBook кои се буквално идентични компјутери со Apple MacBook Pro Што се однесува до надворешниот дизајн, но логично со Виндоус, имате идеја дека тоа не е случајно. Да не ги спомнувам таблетите што ги имаат во нивниот каталог како што е MatePad од 2019 година, што според дизајнот е ист како iPad Pro од 2018 година.

Самиот Huawei систематски прави споредби во секое од нив презентации на вашите нови производиОва е нешто што го гледаме и во други фирми, но во Хуавеи отсекогаш било така. На кратко, новата картичка Huawei е огромна копија на Huawei за производ на Apple, за кој не велиме дека е исправен или погрешен, едноставно дека е копија. Нема официјален датум за лансирање официјално, но се надеваме дека нема да го одложат нивното лансирање премногу долго.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.