Резиме на Неделата на игри во Мадрид

Applelizados присуствуваше на меѓународниот саем за игри, Недела на игри, можевме да ги видиме најновите новости што им се презентираат на гејмерите оваа година

Годишен извештај на Apple

Apple вчера го претстави својот годишен извештај за 2013 година пред Националната комисија за хартии од вредност на САД, нуди идеја за ...

Кој е навистина Сири?

      Пред неколку години, поточно на 4 октомври 2011 година, токму во пресрет на неговата смрт ...

Нов фирмвер за SMC на MacBook Air и MacBook Pro

„Епл“ објави нов фирмвер за MacBook Air и Pro (средина на 2012 година) па натаму, кој поправа грешка што може да предизвика батеријата да престане да работи

Новите позадини за iOS 7

По „многу зборуваниот“ Apple Keynote минатиот вторник, „Епл“ ја објави верзијата „Златен мајстор“ на iOS 7 за програмерите, ...

Промените доаѓаат до раководството на Apple.

Повеќе од една година се зборува за промените што би можеле да се случат и што се вршат во „Епл“; Тие не изненадија со четирите инчи, iPad mini со барем впечатливи линии за дизајн, како и многу обновен iOS 7 и можност за низок трошок на iPhone. Денес, два дена по еден Keynote, без никакво изненадување, беше забележано од што се плашевме, оние на Купертино го менуваат текот на компанијата.

„Shadowgun: DeadZone“ се појавува на Mac

Shadowgun: Deadzone, еден од најпознатите стрелци на мобилни платформи, доаѓа бесплатно во Mac, овозможувајќи ви да го синхронизирате вашиот напредок.

Епл, зелена и транспарентна компанија.

Apple „размислува поинаку“ уште од своето основање. Apple I, неодамна се најде на аукција за „скромни“ 388.000 XNUMX американски долари и што можеме да ги класифицираме како ...

Бесплатна надградба на OS X Mavericks?

Сосема е изводливо прашање со оглед на еволуцијата на iOS и одржувањето на цената во последователните ажурирања во OSX. Дали ќе стане бесплатно?

Apple прогласи загуби во Шпанија

  И покрај остварените рекордни приходи во 2012 година, компанијата продолжи да го концентрира профитот во Ирска и билансот со ...

Дали вреди AppleCare да платите?

Не сакам да ви го комплицирам животот, за тоа веќе можете да се консултирате со веб-страницата на Apple каде што се разјаснети некои детали, па дури и ...

Ова е 2012 година во Apple

Годината 2012 заврши, Apple, како уште една компанија, исто така треба да погледне наназад за да научи од една година, ...

Apple History: The Apple II

Еве уште една недела, ја разгледуваме историјата на најголемата и најдобрата компјутерска компанија, денес ќе разговараме ...

Епл приказна: Лиза компјутер

Епл Лиза беше револуционерен персонален компјутер дизајниран на Епл компјутер во текот на раните 1980-ти. Проектот Лиза беше започнат ...

Ова е 1-ви Apple-1 во историјата

Првиот компјутер „Епл“ во историјата, „Епл-1“ се состоеше од мал комплет за самостојно составување на компјутерот. …

iPad Mini во споредба со Nexus 7

„Епл“ ги контролира движењата на својот главен конкурент „Гугл“ (со дозвола од Самсунг), сега исто така на пазарот ...

IPhone 5 наспроти 4S

Новиот Apple iPhone 5 веќе е во наша сопственост. Со поголем екран, помоќен процесор или подобрена камера, тој ...

wifi2me: пристап до wifi мрежи

Здраво пријатели на applelizados, одамна разговаравме за iwep pro програма за деблокирање на WiFi мрежи што ги преземавме ...

[КУРИОЗИТИ] За Стив sобс

Денес во недела, ви ги оставам овие curубопитни куриозитети за Стив sобс, некои веќе се познати, други не толку многу. 1) Продаден ...

ПРЕГЛЕД: MacBook Air

Веќе некое време сакав да купам 13-инчен Macbook Air, затоа решив да го направам тоа ...

Опасност од глувост од iPods

Музиката со голема јачина на звук подолго време предизвикува неповратно оштетување на слухот. Додека некои европски земји имаат ...

Топ 10 апликации за iPad

Следното е пребројување на најдобрите апликации за iPad, запомнете дека тоа е топ десет врз основа на ...