Епл подкаст

Подкаст 11 × 09: И главен момент кога

Уште една недела, тимот на Соја де Мек и Ајфон Актуелидад се состанаа за да снимат нова епизода на „Епл“ и сите новости од минатата недела.

Apple паѓа на петтата позиција во продажбата во Кина

Apple се приближува до Кина преку Apple TV +

Apple сака да продолжи да ја задоволува кинеската влада. Тој не се двоуми да даде инструкции за продукциите на Apple TV + да бидат добронамерни со таа земја.

Јавен настан

Apple повторно ја отвора продавницата на Apple на 5-та авенија за да се совпадне со лансирањето на iPhone 11

„Епл“ повторно ја отвора продавницата „Епл“ на 5-та авенија за да се совпадне со лансирањето на „Ајфон 11“. Производите на „Епл“ ќе бидат пуштени во продажба на 20 септември.

Амазит

Huami Amazfit GTS е буквална копија на Apple Watch

Во Xiaomi им е јасно за дизајнот и видот на софтверот што треба да го копираат. Во овој случај тие презентираат неколку паметни часовници и еден од нив е „Apple Watch“

Книгата „Дизајнирано од Епл во Калифорнија“ веќе не е достапна во продавницата на Епл преку Интернет

Контроверзната книга, по цена, Дизајнирана од Епл во Калифорнија, повеќе не е достапна за купување во американската онлајн продавница Епл, иако сè уште е достапна во други земји.

Alphabet веќе има повеќе пари од Apple

Гигантот Alphabet, за прв пат го надмина Apple, во однос на готовината што ја има на располагање според последните податоци што ги објави.

HomePod

HomePod е пред пристигнување во Јапонија

Според официјалната веб-страница на Apple во Јапонија, HomePod е пред пристигнување во оваа земја, со што се додава на ограничениот број земји каде што е достапен.

Епл ја прославува победата на Светскиот куп во фудбал во САД

Apple ја слави победата на Соединетите држави на Светскиот куп во фудбал со жени со нова порака на својата веб-страница

Apple сега на својата официјална веб-страница прикажува нова порака како гордост за победата на Соединетите држави на Светскиот куп во фудбал за жени. Пронајди!

Sidecar на macOS Каталина

Sidecar компатибилни модели на Mac

Ако не знаете дали вашиот Mac е компатибилен со функцијата Sidecar, подолу ќе ви ги покажеме сите модели компатибилни со оваа нова функција.