Епл подкаст

Подкаст 11 × 09: И главен момент кога

Уште една недела, тимот на Соја де Мек и Ајфон Актуелидад се состанаа за да снимат нова епизода на „Епл“ и сите новости од минатата недела.

Apple паѓа на петтата позиција во продажбата во Кина

Apple се приближува до Кина преку Apple TV +

Apple сака да продолжи да ја задоволува кинеската влада. Тој не се двоуми да даде инструкции за продукциите на Apple TV + да бидат добронамерни со таа земја.

Подкаст

Подкаст 11 × 04: iPhone 11 е повторно starвезда

Во оваа нова епизода на подкастот зборуваме за новостите на iPhone 11 и неговата спектакуларна камера. Ако сакате да поминете некое време со нас, кликнете на „игра“

Јавен настан

Apple повторно ја отвора продавницата на Apple на 5-та авенија за да се совпадне со лансирањето на iPhone 11

„Епл“ повторно ја отвора продавницата „Епл“ на 5-та авенија за да се совпадне со лансирањето на „Ајфон 11“. Производите на „Епл“ ќе бидат пуштени во продажба на 20 септември.

Satechi USB-C стегач HUB Pro за преглед на iMac

Ние го тестиравме Satechi HUB што ви овозможува да имате шест приклучоци за поврзување на предниот дел од вашиот iMac користејќи единствен USB-C со многу дизајн на Apple

Амазит

Huami Amazfit GTS е буквална копија на Apple Watch

Во Xiaomi им е јасно за дизајнот и видот на софтверот што треба да го копираат. Во овој случај тие презентираат неколку паметни часовници и еден од нив е „Apple Watch“

Книгата „Дизајнирано од Епл во Калифорнија“ веќе не е достапна во продавницата на Епл преку Интернет

Контроверзната книга, по цена, Дизајнирана од Епл во Калифорнија, повеќе не е достапна за купување во американската онлајн продавница Епл, иако сè уште е достапна во други земји.

YouTuber iJustine тренинг на FCPX

Научете Final Cut Pro X со YouTuber iJustine

Научете Final Cut Pro X со YouTuber iJustine, секој од чекорите на работниот тек на апликацијата, во исто време кога го правите проектот

Alphabet веќе има повеќе пари од Apple

Гигантот Alphabet, за прв пат го надмина Apple, во однос на готовината што ја има на располагање според последните податоци што ги објави.

MacBook Pro

16 инчен MacBook Pro за октомври?

Гласините за доаѓањето на MacBook Pro се повторно на маса, сега се вели дека тој би можел да биде лансиран во октомври заедно со новиот iPhone.

HomePod

HomePod е пред пристигнување во Јапонија

Според официјалната веб-страница на Apple во Јапонија, HomePod е пред пристигнување во оваа земја, со што се додава на ограничениот број земји каде што е достапен.

Епл ја прославува победата на Светскиот куп во фудбал во САД

Apple ја слави победата на Соединетите држави на Светскиот куп во фудбал со жени со нова порака на својата веб-страница

Apple сега на својата официјална веб-страница прикажува нова порака како гордост за победата на Соединетите држави на Светскиот куп во фудбал за жени. Пронајди!