Лична карта за Mac

Apple го патентира Face ID за Mac

Apple го патентира Face ID за Mac. Добро утро, зелени ракави. Систем кој работи добро од iPhone X и сè уште не е вграден во Mac.

Тастатура MacBook Air

Нов MacBook Air за следната недела?

Според некои гласини, Apple ќе лансира MacBook Air со тастатура со ножици оваа недела. Компанијата ќе ја ажурира мрежата како и во претходните прилики

MacBook 12

12 инчен MacBook за 999 евра

Добра зделка за 12-инчен MacBook во златна боја во Амазон. Цената е со 33% попуст на вообичаената цена

Механичка тастатура за iPad, iMac и iPhone со вграден Bluetooth

Ретро механичка тастатура за Mac

Оваа механичка тастатура со вграден Bluetooth ќе направи да се чувствувате како професионален писател. Добра идеја да ги прашате Кралевите

Елаго AirPods

Елаго лансира нов случај за AirPods, AW6

Елаго лансира нов случај за AirPods со дизајнот на старите iPod-и. Во овој случај, тоа не е за AirPods Pro, но сигурно не е потребно многу време за да пристигне

Satechi USB-C стегач HUB Pro за преглед на iMac

Ние го тестиравме Satechi HUB што ви овозможува да имате шест приклучоци за поврзување на предниот дел од вашиот iMac користејќи единствен USB-C со многу дизајн на Apple