BookBook CaddySack, за да ги зачувате вашите додатоци за Mac

TwelveSouth продолжува да го зголемува својот каталог на додатоци BookBook за уредите на Apple, и ако веќе сме навикнати на нејзините класични кожни футроли за iPhone, iPad и MacBooks сега имаме и Книга за додатоци што секогаш ги носиме со лаптопот. BookBokk CaddySack пристигнува со ист стил и квалитет како и секогаш и со доволно простор за сè што користиме секој ден со нашиот лаптоп.

Кожна футрола за нашиот полнач, кабли, USB адаптери, монитори кабли… Сите совршено распоредени и држени во премиум куќиште што го одржува непогрешливиот стил на кутиите BookBook, со антички дизајн на книга што никого не остава рамнодушен. Ова се нашите впечатоци.

Овој мал паричник е изработен од врвна кожа со стара завршница што ги прави сите футроли од палетата BookBook толку карактеристични. Патент е оној што го затвора капакот и внатре во серија еластици, едрилици и мал џеб ќе ви помогнат да ги чувате сите додатоци. Нема специфично место за ништо, вие самите ќе бидете одговорни за организирање како сакате да го поставите секој елемент. Засилените рабови и агли и крутиот 'рбет обезбедуваат сè што е внатре да е совршено заштитено.

Секако целата внатрешна површина е завршена во мек текстил, така што вашите додатоци се добро згрижени. Има многу простор за полнач, кабел за полнење, адаптери, USB-стикови и скоро за сè што можете да помислите и да ви треба за вашиот MacBook или MacBook Pro. Ако веќе сте користеле кој било случај од овој тип, овој CaddySack ги одржува истите нивоа на квалитет на материјали и завршни работи, нема да има изненадувања.

Мислење на уредникот

Колекцијата Twelve South BookBook никого не остава рамнодушен и овој нов ракав CaddySack останува верен на својот стил. Со класичен дизајн на стара книга и врвен квалитет на кожа што со текот на времето ќе добие сè повозрасен и убав изглед, овој случај ќе ги задржи додатоците што ви се потребни за вашиот MacBook и е идеално надополнување за секој корисник кој не сака да го забележи . Неговата цена е висока, но од искуство е додаток кој ќе трае со години и кој нема да сакате да го менуватесе додека ви се допаѓа дизајнот. Во моментов е достапно само на веб-страницата на Дванаесет Јужна но наскоро ќе биде достапен на Амазон и Машинисти.

BookBook CaddySack
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
$ 49,99
 • 80%

 • BookBook CaddySack
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Материјали
  Уредник: 100%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 70%

Добрите

 • Материјали со врвен квалитет
 • Непогрешлив дизајн
 • Еластици, едрилици и џебови за да се вклопат различни додатоци
 • крути елементи за поголема заштита

Contras

 • Дизајн не е погоден за сите вкусови
 • Премиум материјали по премиум цена

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.