Комбинирајте апликација за согорување ЦД-а или ДВД-а, бесплатно за ограничено време

Комбурет

Комбурет е професионална апликација за согорување ЦД-а или ДВД-а, компатибилен со многу формати и со голем број на функции, сите во една во една апликација. Комбуретот обично се цени по 19,99 €, и за ограничено време тотално е бесплатно, затоа не размислувајте премногу за тоа.

Можете да користите Comburet за да запалите ЦД-а од музика, податоци, iso и датотека со слика dmg, избришете дискови што можат да се препишат, направи датотека со слики DMG и ISO. Комбурет е локализиран на 74 јазици, вклучително и Español.

Ако сакате да имате друга алтернатива за снимање на вашиот Mac, Комбурет е одлична алтернатива со многу одлики, тогаш ви ги покажуваме главните карактеристики.

Комбинирајте ги главните карактеристики:

 • Автоматско пронаоѓање на уред за снимање
 • Компатибилен со CD, DVD, HD-DVD и BD
 • Запалете музички ЦД-а со ЦД-текст: m4a, m4b, m4p, mp3, caf, aiff, au, sd2, wav, snd, amr
 • Запали папка и архива на слики (DMG и ISO)
 • Избришете диск што може да се запишува
 • Создадете DMG-датотека
 • Создадете ISO-датотека

Продавница за апликации за комбинирање Mac

Детали за:

 • Категорија: Комунални услуги
 • Ажурирано: 29 / 08 / 2015
 • Верзија: 2.3
 • Големина: 1.7 MB
 • јазици: Español, Англиски, албански, германски, ерменски, азербејџански итн.
 • Развивач: ВЕИ ЛИ.
 • компатибилност: OS X 10.10 или понова, 64-битен процесор

Ви ја оставаме директната врска на Комбурет во Mac App Store за да се олесни преземањето на апликацијата.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Глобетротер65 dijo

  Не е лошо, иако интерфејсот значително се промени од оној во статијата. Е го пробам, иако сè уште претпочитам Burn кој е исто така бесплатен.
  http://burn-osx.sourceforge.net/Pages/English/home.html

  1.    Исус Арјона Монталво dijo

   Тоа е добра алтернатива. Снимките на една друга верзија се сменија, дури и во видеото, но се користи исто.