Австралиската продавница „Епл“ во Чадстон целосно обновена да се отвори на 24 ноември

Apple продолжува да ги реформира и отвора сите продавници што ги има низ целиот свет малку по малку, но со добро темпо. Во овој случај станува збор за еден од ветераните, продавницата лоцирана во Трговскиот центар Чадстоун во Австралија беше првата продавница на Епл во земјата и Сега ќе се отвори повторно целосно реновиран на 24 ноември.

Се соочуваме со еден од најголемите процеси на модернизација што е извршен во продавниците на „Епл“ и меѓу овие водечки продавници се додава оној на Петтата авенија во Newујорк, кој ќе биде затворен до следната година. 

Но, оставајќи ја настрана оваа продавница во Newујорк и фокусирајќи се на австралиската, треба да се напомене дека продавницата тоа ќе биде како трипати поголемо отколку што беше на почетокот, ќе додаде огромен екран за да ги спроведе работилниците и да ги види типичните реклами на Apple, исто така ќе има дрвја внатре и сите новости што се додаваат во продавниците од новата генерација.

Корисниците на продавниците во Чадстоун сигурно ќе бидат задоволни од новата продавница бидејќи ќе се подобри многу од секој поглед, но особено во нејзините простори. Ова е една од 22-те продавници што ги има Apple во Австралија и добрата работа во врска со ова реновирање е што ќе додаде важни промени во неговиот образец, преминувајќи од 69-те вработени што ги имаа пред реновирањето до 240-те што ќе им бидат потребни сега. Тоа несомнено ќе биде добро зајакнување на моралот и за самиот Apple и за корисниците кои ќе видат нова продавница со многу повеќе можности од секој поглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.