Претворете ги .CDR-датотеките во .PDF и .SVG со CDRConverter

CDRКонвертер

Ако обично примате датотеки во формат CDR (комерцијален формат CorelDRAW), веројатно сте го изгубиле времето во повеќе од една прилика, целосно да ја отворите апликацијата за да проверите добиената датотека не ги содржи потребните информации, промените што ги побаравме, дизајнот што го чекавте ...

CorelDRAW не е лесна апликација, бара голем број ресурси кои понекогаш, во зависност од нашата работа, можат да нè принудат да задржете ја апликацијата отворена во позадина да отвораат датотеки во нивните. Сепак, за секој проблем во компјутерите, постои решение.

CDRКонвертер

За да избегнете отворање на CorelDRAW на секои две до три за да ги видите датотеките во овој формат и извезувајте го подоцна во популарни формати како што се PDF или SVG На располагање во продавницата за апликации Mac ја имаме апликацијата CDRConverter, многу описно име што јасно покажува каква е нејзината функција.

Неговата функција не е никој друг, освен да ни дозволи брзо преобразувајте датотеки CFR во PDF и SVG, со цел да ги споделиме на побрз начин и без проблеми со компатибилноста со други луѓе. Апликацијата не бара да имаме инсталирано CorelDRAW, бидејќи работи самостојно.

CDRКонвертер

CDRConverter ни овозможува датотеки со конвертирање серијаЗатоа, ако бројот на датотеки што треба да ги конвертираме е повеќе од една, задачата за конверзија може да се изврши брзо, за неколку секунди со влечење на датотеките за конвертирање во апликацијата за да започне процесот.

За да се користи CDRConverter, нашиот тим мора да биде управуван од OS X 10.11 или понов и 64-битен процесор. Апликацијата има цена во Mac App Store од 16,99 евра, иако од време на време можеме да ја најдеме на половина цена, иако за жал сега не е така.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.