Контролирајте ја репродукцијата на Spotify со менито Spotica

Според последните податоци објавени од шведската компанија, Спотифај во моментов има повеќе од 60 милиони претплатници ширум светот, додека Епл Музик во моментов има нешто повеќе од половина, околу 30 милиони според последните бројки што Apple ги објави пред неколку месеци.

И покрај фактот дека Spotify не е интегриран во екосистемот на Apple, многу корисници продолжуваат да го претпочитаат Spotify, особено ако станува збор за група пријатели кои имаат ја ангажирал семејната сметка, така што месечната исплата е поевтина, нешто што не можеме да го сториме со Apple Music освен ако не е семејство.

За лесно управување со каталогот Spotify, во Mac App Store можеме да ја најдеме апликацијата Spotica Menu, едноставна апликација што е инсталирана во горната лента со мени и преку која можеме да ја контролираме репродукцијата на нашата омилена музика. Но, исто така, благодарение на менито Спотика, имаме пристап до името на траката што се репродуцира, името на албумот заедно со корицата, времето на свирење на песната во тој момент заедно со целосните информации за песната што се репродуцира .

Ако сме корисници кои сакаат да ги прилагодуваат апликациите максимално, со менито Спотика нема да имаме никаков проблем бидејќи можеме прилагодете ги и позадината и контурите на апликацијата така што, на пример, се прилагодува на позадината на работната површина што ја користиме во тој момент. Апликацијата е достапна на француски и англиски јазик, но инвеститорот вели дека работат на додавање повеќе јазици. Менито Spotica бара macOS 10.8 или повисок, 64-битен процесор и е достапно за преземање целосно бесплатно преку врската подолу.

Мени Спотика (врска со AppStore)
Мени Спотицаслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.