Копија од AirPods што го надминува моралното

Секогаш кога Apple издава нов производ, се појавуваат копии. Таквите копии понекогаш не се толку верни како што може да бидат, но во случај тоа Денес ви донесуваме копија е бесрамна и се граничи со неморално.

Јасно е дека кога Apple ќе пушти нов производ на пазарот, инвестира многу пари во R&D & I бидејќи светот во кој се развиваме не престанува да се развива и техниката и технологијата одат рака под рака.

Еден од производите што „Епл“ не престана да го продава од своето претставување досега беше AirPods, чудо на микроинженеринг што се гази со карактеристиките што Apple ги имплементираше во нив.

Јасно е дека концептот на истите без кабли покрај формата што ја имаат и случајот кога се ставаат на полнење ги прави многу добра опција и покрај нивната цена што иако е 179 евра е многу пониска од онаа што можеме да ја најдеме во други брендови како Samsung, Apple Beats или Bose.

Па, loversубителите на копирање можат да бидат среќни затоа што ако она што го сакаа е да имаат безжични слушалки во форма на AirPods без да бидат AirPods, Кинезите веќе ја завршија својата работа и многу добро. Најдовме на мрежата верна копија на AirPods и кога велиме верна, тоа е многу добро затоа што Единствено што се менува е видот на завршницата на пластиката која не е толку бела и сјајна, како и сензорите што ги имаат слушалките кои во овој случај се променети во копчиња.

Цената, се разбира, е многу пониска, па многу луѓе ќе бидат привлечени од овој производ. Постојат три модели во зависност од обликот на вашиот ушен канал Бидејќи, како што веќе знаете, „Епл“ лансираше само една мерка, така што „AirPods“ не се погодни за сите луѓе. Моделите се нарекуваат себеси I7S, I8S и I9S.

Како што можете да видите, куќиштата што ги содржат малку се менуваат, како и формата на слушалките. Оној што е верна копија на Apple е моделот I9S и тие вклучуваат транспортна торба покрај бендот што им се придружува за да не ги изгубиме поради падови. Неговата цена се движи од 25,81 евра до 31,31 евро и можете да дознаете повеќе за нив на следниот линк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хуан Ма Нориега Кобо dijo

    јојојојо Јас веќе имам нови кациги xD