Користете го вашиот 12-инчен MacBook без да го тргнете од заштитниот ракав

Денес завршуваме покажувајќи им на нашите читатели уште еден концепт на заштитна обвивка, во овој случај во форма на папка. Предноста на овој тип на случај е што можеме да го користиме MacBook без да го извадиме од него. Има многу успешен дизајн кој ги штити аглите на лаптопот.

Внатрешноста е обложена со многу мека ткаенина што овозможува алуминиумската површина на нашиот MacBook да не претрпи оштетувања поради триење. Има соодветна дебелина за да може да се спротивстави на непредвидените влијанија. 

Оваа футрола во форма на папка е изработена од синтетичка кожа и е отпечатен многу шарен дизајн што му дава точка на свежина на вашата MacBook. Без сомнение, тоа е многу убава опција за корисниците кои сакаат случајот да биде закотвен на лаптопот додека го користат. Не вадејќи го лаптопот од ракавот, не ризикувате триење на дното или на горниот дел од него. 

Најмногу што не погодува е дека нејзината цена е 8 евра во следниот линк, па доколку дизајнот ве привлече, ве советуваме да ја посетите следната врска, бидејќи достапните единици сигурно ќе летаат.

Дајте му допир на дизајн, свежина и подвижност на вашиот мал и моќен MacBook со овој концепт на корица, што сигурно во одреден момент ќе можевте да го гледате на други веб-страници, но со многу повисока цена. Мислам дека тоа е можност што многу читатели можат да ја искористат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.