Користете мемоџи како сфера на нашиот Apple Watch

Мемоџи на Apple Watch

Веќе знаеме дека Apple Watch престана да биде уред целосно зависен од iPhone, за да стане едно со сопствената личност и функции. Имајќи предвид дека тоа е гаџет што не само што ни го кажува времето или може да ни помогне да не пропуштаме известувања или повици, тој е способен да го контролира нашето здравје и да не следи во секое време. Поради оваа причина, како возрасен во технолошкиот свет, треба да имате способност да бидете различни од другите. Бидете уникатни. Еден од начините да го направите тоа е со прилагодување на сферите и сега ќе ви покажеме, преку овој пост, како можете да додадете мемоџи како лице на нашиот Apple Watch.

можеби сите сфери кои треба да ги изберете и да ги ставите на Apple Watch, воопшто нема да ви се допадне. Дури е можно да не ви даваат чувство дека имате сопствен часовник. Но, треба да знаете дека има еден од нив што е невозможно да се има друг или друг на часовникот. Зборувавме за тоа дека можеме да ја ставиме вашата карикатура или лицето на часовникот. Знаете, познатите мемоџи. Тие виртуелни претстави за нас самите што се исто така способни да ги репродуцираат нашите гестови и изрази на лицето. Што можеме да го создадеме од уредникот на iPhone или Apple Watch.

Пред да навлеземе во ова прашање, мора да предупредиме дека за да го спроведеме целиот овој процес, потребен ни е најмалку watchOS 7 (Apple Watch до Settings> General> Software Update) и Apple Watch. Покрај трпението и трошењето малку време за создавање на тие мемоџи. Рековме дека можеме да користиме сопствено лице за да го создадеме ова мемоџи, но вие можете да заминете нека лета вашата имагинација и создадете претстава на таа личност што најмногу ја сакате.

Ајде прво да видиме како да креирате и уредувате мемоџи

нови мемории за пристапност

Воопшто не е комплицирано. Мораме да ги следиме овие едноставни чекори и ќе можеме да го создадеме нашето прво уметничко дело од нас самите. Ве советувам да бидете малку добронамерни и да употребите малку смисла за хумор. Не станува збор за точна претстава за себе. Наместо тоа, се работи за создавање на репрезентација слична на нас дека кога другите го гледаат, мислат на нас.

ајде да го создадеме

 1. Ние го отвораме мемоџи апликации  на Apple Watch.
 2. Ако го правиме тоа прв пат, мора да го допреме стартот. но ако веќе сме направиле едно претходно, ќе треба само да го лизнеме прстот нагоре и потоа да го допреме симболот „+“ за да додадете нов.
 3. Ние можеме скролувајте со Дигиталната круна да ги изберете опциите што сакате да ги додадете во вашите Memoji. Имајте на ум дека кога додаваме функции, толку повеќе ќе биде верно на реалноста.
 4. Допираме во ред и ги додаваме мемоџите во вашата колекција.

Ако резултатот не ни се допаѓа, можеме да го уредиме. За ова ги следиме следните чекори:

Уредете мемоџи

 • Ја отвораме апликацијата Memoji на Apple Watch. Избираме едно од мемоџите и избираме една од опциите Што ни се нуди:
 • карактеристики: Очи и додатоци за коса. Можеме да ги видиме варијациите со вртење на дигиталната круна. На овој начин можеме дополнително да усовршуваме одредени карактеристики што сме ги избрале на почетокот, но кои не биле целосно совршени или по наш вкус.
 • Може:
  • Дупликат мемоџи: Одиме до крај и допираме на Дупликат.
  • отстрани еден: Повторно се спуштаме и овој пат избираме Избриши.

Откако ќе го создадеме мемоџито и ќе го имаме подготвено за употреба во различни апликации на iPhone, не заборавајте дека можеме да го користиме како лице на Apple Watch, што е главната причина за овој блог пост. За да го направите ова, ќе видиме како е направено.

Memoji

Создадете сфера со веќе создадените мемоџи

Начинот на создавање на таа сфера е многу лесен. Ќе ни бидат потребни само два чекора за да ги користиме креираните мемоџи како лице на Apple Watch. Всушност, потребно е повеќе време да го создадеме и да го оставиме на наш вкус, да си угодиме себеси, кој е тој што ќе го гледаме по цел ден често, отколку да го ставиме како протагонист на часовникот. Ќе ја следиме следната постапка:

 1. Го држиме прстот притиснат за момент на сферата што ја користиме. Потоа, ние Одете на крајната десница за да создадете нова. Тогаш ќе треба да го избереме оној наречен „мемоџи“.
 2. Ја држиме сферата притисната и притискаме «Измени„. Можеме да избираме помеѓу различни животински дизајни или она што навистина го бараме, а тоа е нашата виртуелна претстава.

Можеме да создадеме различна позадина во зависност од приликата во која се наоѓаме или облеката што ја носиме. Покрај тоа, треба да го знаете тоа секогаш кога ќе го подигнеме зглобот и ќе се активира сферата, нашата претстава ќе прави поинаков лик. 

Ви кажувам, се работи за искористете ја вашата имагинација и бидете креативни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.