Коронавирусот влијае и на Утринската емисија

Утрински шоу

Apple TV + не се карактеризира, барем за момент, со тоа што има мноштво содржини како другите компании и конкурентските компании. Малку по малку се појавуваат вести за нови изданија, Во последно време повеќе, но има и надворешни фактори кои можат да ги одложат премиерите на некои продукции. Ова е она што се случи со Утринската емисија и коронавирусот.

Загриженоста за заразата на вирусот ги достигнува сите сфери од нашите животи, тоа влијае на нас скоро на секој чекор што го правиме. Исто како нас, протагонистите на серијата трпат и последици.

Утринското шоу доцни поради Коронавирусот

Јасно е дека секој е изложен на зараза од коронавирус. И големите starsвезди на целулоидот и од таа причина и бидејќи стравот е слободен, донесена е определба да се прекине снимањето на успешната серија за две недели во главната улога енифер Анистон, Рис Витерспун, Стив Карел, Били Крудап, Марк Дуплас и многу други.

Медиа Рес, продукциското студио издаде соопштение дека со дослух на Apple е донесена одлука со цел да се преструктуира планирањето и да може да се стигне на време за премиерата на втората сезона. Да речеме, тие зедоа период од 15 дена. Дали звучи познато?

Известувањето Издадено од Мајкл Еленберг, основач и извршен директор на Медиа Рес:

Во соработка со нашите партнери во Apple, заклучивме дека би било паметно да се направи пауза од две недели за да се процени ситуацијата и да се осигури безбедноста на луѓето неверојатни кои го прават ова шоу.

Втората сезона се очекува да има премиера на време, но под овие околности, никогаш не знаеш. Она што е јасно е дека се преземаат неопходните мерки и ова е една од многуте што американската компанија ги презема за да се соочи со заразата на коронавирусот, како што се применети во продавницата на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.