Pixelmator Pro ќе додаде интеграција со апликацијата macOS Monterey Shortcuts

Кратенки и Pixelmator Pro

Во текот на минатото WWDC21, Apple објави дека апликацијата Кратенките конечно ќе дојдат до macOS Монтереј како независна апликација и со идентична операција со онаа што можеме да ја најдеме во iOS. Благодарение на оваа апликација, корисниците ќе можат да создаваат автоматизација користејќи ја апликацијата Кратенки во macOS Monterey, апликација што ви овозможува да увезувате автоматизација веќе креирана со Automator. Како што можеме да прочитаме во најновиот пост на блогот од Пикселматор, тимот на оваа апликација објави дека работи на компатибилност на Кратенките со апликацијата Pixelmator Pro на macOS.

Сега, кога WWDC заврши (многу loveубов, повторно, до новиот виртуелен формат!), Само што сакавме да споделиме многу брзо ажурирање со вас: Pixelmator Pro ќе има поддршка за кратенки. И ние ќе се потрудиме да се осигураме дека таа поддршка е прва класа, најдобра.

Кратенки и Pixelmator Pro

Кога Pixelmator Pro додаде поддршка за апликацијата Кратенки, корисниците ќе можат промена на големината на сликите со само едно копче или командете, па дури и додадете претходно поставено на повеќе фотографии. Како пример, на горната слика, тимот на Pixelmator Pro прикажува кратенка „Подобрување“, каде што се менува големината на сликата со користење на препрочитување на Super Resolution ML. Едноставно како тоа.

Последното големо ажурирање на Pixelmator Pro беше претставено кон крајот на минатата година со ревидиран кориснички интерфејс со нови дизајни за лентите со апликации и странични ленти за уредници, вклучувајќи прелистувач за динамички ефекти.

Тие исто така драстично се проширија опции за прилагодување на интерфејсот на апликацијата. Во тоа време, ажурирањето на Pixelmator Pro 2.0 донесе со себе поддршка за macOS Big Sur и новите MacBooks и Mac mini со M1 технологија.

Во моментов, развивачот на оваа апликација, работи на Pixelmator Pro 2.1, верзија што ќе додаде можност за брзо прегледување и поставување на примарни и секундарни бои, начин за промена на бојата на кој било објект во документот со помош на влечење и паѓање и нова функција за клипирање на МЛ, што го анализира составот на фотографиите со помош на машина алгоритам за учење и им нуди на корисникот предлози за тоа како може да се исече фотографијата за да се направи попривлечно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.