Крај на поддршката за Виндоус 7, книгата Да станеме Стив sобс, појавата на Фантастикал 2 и многу повеќе во ... Најдоброто од неделата на СојдеМак

сојдемак1в2

Уште една недела повторно сме со вас со овој конкретен пост каде што се обидуваме да ги собереме сите најистакнати вести за оваа недела, почнувајќи од крајот на поддршката за Виндоус 7 на BootCamp што Apple ги спроведе во својата обновена линија на лаптопи и во најновиот MacBook Air како во MacBook Pro Retina, нешто драстична одлука според мое мислење затоа што Мајкрософт сепак ќе го поддржува Виндоус 7 подолго време и многу корисници сè уште го претпочитаат овој систем од подоцнежните верзии, и верзијата 8 и 8.1.

Го продолжуваме делот со изгледот на книгата што сигурно ќе стане а бестселер меѓу најверните следбеници на јаболкото, мислам на алтернативната биографија на официјалната што неодамна беше објавена „Станување Стив sобс“ со интервјуа со луѓето кои се најблиски до Стив во неговите години во Епл, како што се onyони Ајв или сегашниот извршен директор на компанијата, Тим Кук.

Од друга страна, една од најистакнатите вести би била презентацијата на Фантастика 2, новата апликација за календар од Flexibits што оттогаш ја чекаат многу корисници на Mac оваа верзија ќе се појави за уредите со iOS и дека ќе го организира нашиот календар на многу поефикасен начин.

Вреди да се спомене и една од новостите што крена поголема врева кај корисниците и тоа не е никој друг туку претпоставениот изглед на а осветлена безжична тастатура за Mac во продавницата „Епл“ во Чешка, за жал, на крајот тоа беше одбиено, но ќе беше успех за „Епл“ да лансираше тастатура со оваа одлика.

Конечно и да ја отфрлите објавата, означете го и ажурирањето на првата апликација што ќе ја поддржите Force Touch технологија на trackpad-от на новиот MacBook, оваа апликација е никој друг, туку Inklet, апликација за цртање дека во зависност од притисокот што го правиме, потенка или подебела линија ќе не обележи.

Досега брз преглед неделно во Сојдемак, можам само да ви посакам среќна недела и да продолжиме да се „гледаме“ на блогот. Поздрав до сите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)