Завршете ја човечката раса на Mac OS X со Plague Inc: Evolution

Plague Evolution, игри на Steam за Mac OS X

Сега можете да најдете на продажба за ограничено време од Steam Plague Inc: Evolution, оваа curубопитна инди игра, мешавина на стратегија и симулација, во која вашата цел ќе биде да создадете чума способна за стави крај на човечкиот род. 

Чума АД: Еволуираше ја комбинира играта на оригиналниот Plague Inc со нови компјутерски карактеристики како што се режим за повеќе играчи, создавање содржина и подобрена графика што ќе ја приближи болеста до 3Д модели.

Вашиот патоген успеа да го зарази нула на пациентот и вашата мисија ќе се состои во спречување на човештвото да ја надмине кризата и да ја победи чумата, така што епидемијата ќе стави крај на човечкиот живот на земјата. Plague Inc: Еволуиран ве носи по градските улици преку своите камери прикажувајќи ја борбата на човештвото за преживување и еволуција на вирусот преку a скенирање на телото.

Што има ново во Plague Inc: Еволуиран

Вашите стратегии за зараза ќе се развијат во хипер-реален свет. Анализирајте ја статистиката и следете ги нивоата на инфекција до развој на контрола на епидемијата и осмислете стратегии, така што човештвото не е во можност да го најде лекот за вашиот напад.

Изберете помеѓу 10 различни болести, од бактерии и биолошки оружја до контрола на умот и епидемија на зомби и прилагодете ги вашите стратегии на секое од 20 сценарија на уникатни карактеристики што ќе претпостават нов предизвик. Нови креатор на содржина му овозможува на корисникот да креира свои сценарија и типови на чума и да ги сподели на работилницата за пареа, каде што веќе може да се најдат повеќе од 10.000 XNUMX сценарија.

Plague Inc еволуираше за Mac OS X на Steam

Вие не сте сами во крајната задача: можете да се здружите за да ја исполните својата мисија со две различни болести преку кооперативен режим, или се соочуваат со ривал за доминација преку нови еволуции, способности и гени во режим на натпреварување со повеќе играчи. 

Само до 4-ти јули можете да најдете овој застрашувачки симулатор Plague Inc: Еволуираше на Steam со a 40% попуст. По назначениот датум, овој симулатор за пандемија ќе продолжи да биде достапен за вашиот оригинална цена од 14,99 € за Mac.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.