Создадете свои икони со Icon Plus, достапни за само 1 евро за ограничено време

Икона Плус

Кога станува збор за прилагодување на нашата опрема, на интернет имаме голем број опции, опции кои на долг рок, се штетни за нашиот тим, бидејќи тие ја тежат работата на нашата опрема, особено кога станува збор за апликации што прават естетски или функционални промени.

Ако не сакаме да влијае на перформансите на нашиот тим, можеме да започнеме промена на иконите на апликациите и / или датотеките на нашиот тим. Имаме два начина: традиционално претворање на слики во формат на икона или користење апликација специјално дизајнирана за создавање икони. Иконата Плус е една од нив.

Икона Плус

Икона Плус ни овозможува да креираме икони, икони што можат да вклучуваат само текст, текст и икона, да додаваат сенки, да ја направат позадината транспарентна или градиент ... сè што ќе ви падне на ум при креирање икона може да се направи со оваа апликација. Покрај тоа, не ви треба дизајнер за да го користите, бидејќи тој ни нуди многу интуитивен интерфејс што ни покажува преглед на промените според поставките на апликацијата.

Икона Плус

Карактеристики на иконата плус

 • Поставете солидна боја на позадина или користете про transparentирна позадина.
 • Додадете градиент во позадината на иконата помеѓу боите што ги избираме.
 • Изменете ја големината и бојата на границата на иконата, за да и ’дадете повеќе личен допир.
 • Додадете слика што ќе се користи како позадина на иконата во кој било формат.
 • Променете ја големината, ротирајте ја или променете ја бојата на сликата во позадина.
 • Ако не сакаме да користиме ниту една икона, можеме да користиме само текст.
 • Кога го извезуваме резултатот, можеме да го сториме тоа како икона за iOS или за macOS.

Вообичаената цена на Икон Плус е 5,49 евра, но за ограничено време, поточно до утре, 11 март, можеме да го освоиме за само 1,09 евра. Иконата Плус бара OS X 10.10 или повисок и 64-битен процесор. Тој е достапен само на англиски јазик, но јазикот нема да биде пречка да се извлече максимум од тоа, доколку нашето владеење со Шекспировиот јазик остави нешто посакувано.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.