Создадете фото-колажи од која било форма со FigrCollage 2

Слика Колаж 2

Во продавницата за апликации Mac имаме на располагање голем број апликации дадеме слобода на нашата имагинација. Многу од нив се фокусираат на нудење специфична функционалност, така што нивното работење не е сложено и секој може да ги користи. Денес зборуваме за апликација од овој тип што ни овозможува да создадеме оригинални композиции.

Ако некогаш сте се запрашале како можете креирајте форма користејќи фотографии, но не најдовте со која апликација можете да го направите тоа, во оваа статија ќе ве извлечеме од сомнеж. FigrCollage 2, е апликација која ни овозможува да креираме фигури со слики, но не исклучиво фигури, но исто така можеме да креираме текстови или броеви со помош на фотографии.

Слика Колаж 2

Главни карактеристики на FigrCollage 2

 • Користете ги вашите слики за да создадете каква било форма.
 • Користете ги вашите слики за да креирате кој било број.
 • Користете ги вашите слики за да создадете кој било збор или комбинација на зборови.
 • Апликацијата ни нуди голем број начини на кои можеме да ги создадеме нашите комбинации на фотографии.
 • Можеме да поставиме прилагодена боја на позадина или да ја направиме целосно транспарентна, но не можеме да додадеме слика на позадина.
 • Можеме да ја извеземе креираната слика во формат JPEG, PNG или TIFF за да можеме да ја отпечатиме со највисок можен квалитет.
 • Можеме да го извеземе резултатот во апликацијата Фотографии на нашиот Mac или да ја поставиме како позадина на работната површина, покрај тоа што ќе ја објавиме директно на Facebook, Twitter и Flickr. Исто така, ни овозможува да ги испраќаме нашите композиции преку AirDrop на нашиот iPhone, iPad или iPod touch.
 • Можеме да ги зачуваме проектите да продолжат подоцна или да ги модифицираме во иднина.

FigrCollage 2 е продаден во Mac App Store со 16,99 евра, каде што на располагање имаме и Lite верзија со ограничени функции за да можеме да ја тестираме апликацијата пред да одлучиме да ја купиме платената верзија.

За да можеме да ја користиме апликацијата, со нашата опрема мора да управуваат OS X 10.9 и 64-битен процесор. Апликацијата е преведено на шпански јазик, така што јазикот нема да биде проблем да се извлече максимум од него.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.