Donut County, забавна игра за целото семејство

Округ крофна

Има помалку од 10 дена за најмалите да почнат да уживаат во заслужено наставнички одмор. Во зависност од времето и активностите програмирани во нашиот град, веројатно е дека да го поминеме најголемиот дел од денот надвор од дома или без да го оставиме, ако немаме среќа да одмориме неколку дена.

Ако сте почнале најдете некоја друга забава за најмалитеТреба да ја погледнете играта Donut County, игра во која најмалите ќе имаат експлозија контролирајќи дупка што голта сè што е на патот.

Каунти Крофна е игра загатки со историја каде што сме дупка во земјата која расте во големина. Во овој наслов се ставаме во кожата на ракунот, Б.К., кој ја контролира дупката и чија мисија е да проголта се што ќе се најде, вклучително и куќите на неговите пријатели за да освои апсурдни награди.

Сепак, кога бк ќе падне во сопствената дупка, се соочува со Мира и нејзината најдобра пријателка и жителите на округот Донат. Сите се заглавени 999 стапки длабоко и сакаат одговори.

Што ни нуди овој округ на крофна

  • Контролираме дупка во голтањето работи што расте додека голтаат повеќе предмети.
  • Комбинирајте предмети внатре за да добиете луди ефекти како подготовка на супа, одгледување зајаци, лансирање огномет ...
  • Истражете ги куќите на ликовите, секој во уникатен амбиент.
  • Катапултирајте ги работите назад во дупката за да решите загатки или да уништите кој било предмет.

Donut County е достапен на Mac App Store од 12,99 евра. Потребен е macOS 10.9.0 Mavericks и е преведен на шпански. Овој наслов е достапен и за PlayStation, PC и Nintendo Switch.

Ако имате Mac со M1 процесор, Препорачливо е да ја купите верзијата достапна во App Store, бидејќи има цена од 4,99 евра и е компатибилна со овие уреди како и со iPhone, iPad, iPod и Apple TV.

Округ крофна (врска со AppStore)
Округ крофна12,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)