Купете MacBook Air или iPad Pro, лансирање на watchOS 2, ажурирање на Фотошоп и многу повеќе. Најдоброто од неделата сум од Мек

сојдемак1в2

Ја започнавме оваа недела компилација од најистакнатите вести и написи за Соја де Мек за кои зборуваме si дали да се купат iPad Pro или MacBook Air. Очигледно, јасно е дека станува збор за два тима кои можат целосно да се комбинираат, односно можеме да имаме и двајцата без проблеми, но визијата на другарот Мигел на оваа функција е споредете ги опциите малку од овие уреди.

Ние ја следиме компилацијата на новости и избрани статии за доста „долга“ недела за сите оние кои сакаат да ја видат конечната верзија на OS X El Capitan на нашите Mac, да, следната недела на 30 септември верзијата на Ел Капитан ќе биде објавена (ако нема назадувања) за сите корисници.

часовник јаболко watchOS 2

Недела на Apple Watch и нејзиниот watchOS 2. Минатиот понеделник на втора верзија Оперативниот систем Apple Watch со својот нов часовник, подобрен Siri, можност за додавање повеќе контакти, разни бои за компликации и многу други новости.

Поврзано со претходниот и лансирањето на watchOS 2, видовме едноставен начин за тоа инсталирајте ја оваа нова верзија на уредот и за ова треба да се забележи дека е потребно да се има iPhone на iOS 9 или повисок и да имаме 50% батерија или да се полни кога ќе ја инсталираме.

јаболко-телевизија-ификсит-1

Момци на iFixit Тие беа задолжени за извршување на сечењето на новиот Apple TV 4-та генерација. Неколку корисници прашаа дека сум од Mac причината за оваа поголема висина на уредот во однос на неговиот претходник и одговорот беше прикажан од iFixit, вградената ладилник за ладење на чипот A8 ја зголеми својата висина.

Друга новина во однос на Ажурирање на апликацијата или алатката за Mac се однесува, е тоа на Елементи на Adobe Photoshop и Premier 14. Најважните апликации се ажурираат за да се избегнат проблеми на 30-ти септември.

курсор-ел-капитан-1

Конечно, ќе оставиме еден од различните записи што ги насловуваме: OS X El Capitan Што е нов преглед. Овој пат гледаме како работи опцијата најдете курсорот на екранот и овозможете ја или оневозможете ја оваа опција. Ако користите веб-пребарувач, ќе најдете друг преглед на новостите за блискиот OS X El Capitan.

Не можете да го пропуштите споменувањето на недела на лансирање на новите iPhone 6s и iPhone 6s Plus. Изминатиот петок, 25 септември, конечно, првите корисници на Apple кои влегоа во првата серија на лансирања, во своите раце ги имаа новите модели на очекуваните iPhone 6s и 6s Plus. Од далечина гледаме како се појавуваат видеата и првите впечатоци од среќните купувачи на овој уред што беа презентирани во Сан Франциско на 9 септември и кои две недели подоцна веќе беа пронајдени во Apple Store и неколку оператори.

iPhone-6s-1

Ако зборуваме за останатите земји, лансирањето евентуално ќе пристигне во текот на овие први недели од октомври, иако немаме потврден датум додека го пишувам овој пост. Ако не пропаднат моите предвидувања, можеме да зборуваме резервациите се отворени следниот 2 октомври и можниот датум за купување на 9 октомври. Овие датуми се приближни и не се официјални.

Nothingе дознаеме во ништо!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.