Набавка на Emotient, SSD-уреди со USB-C порт, застрашувачка игра и многу повеќе. Најдоброто од неделата сум од Мек

сојдемак1в2

Ова е втора недела од новата 2016 година и сигурни сме дека сите во наши раце ги имаме подароците што ги посакувавме или што ги баравме од тројцата мудри, меѓу кои сигурно падна производ или додаток на „Епл“.

Го кажавме ова, можеме само да ги собереме најистакнатите вести за оваа втора недела од 2016 година. Но, пред сè, ќе истакнеме една од оние што сметаме дека е интересна за она што може да претпостави во иднина за компанијата Купертино и корисници, купување на Emotient, стартување со вештачка интелигенција.

Емотивно-јаболко-препознавање на лице-1

Останатите извонредни вести во светот на Apple, се следниве. Прво на сите, сакаме да истакнеме интересен додаток за MacBook со 12 кабел со познато Конектор MacSafe за оние кои сакаат да ја имаат оваа „заштита“ во единствениот конектор на овој Mac.

Следните новости што ги потенцираме оваа недела се поврзани SSD дискови. Во овој случај тоа се дисковите на Samsung со USB-C конекција и со капацитет до 2TB.

Samsung ssd t3-надворешен-лаптоп-0

Друг од главните моменти во оваа недела на кралевите е доаѓањето на хорор игра за мак, СОМА 2015 на продавницата за апликации Mac. Можете да ги видите сите детали во статијата.

Продолжуваме со USB-C конекторот и тоа е дека кога Apple го лансираше MacBook со овој конектор, сите мислевме дека тоа ќе биде лавина производи со овој конектор, како од Apple, така и од други компании, но се чини дека будењето на овој приклучок ќе биде оваа година. Тука имаме нов монитор со оваа порта USB-C.

acer-monitor-usb-c-врска

Да завршиме одиме со она што ќе биде 30-та продавница на Apple во Кина. Apple ќе отвори уште една официјална продавница во земјата на 14 јануари во 10 часот наутро. Apple продолжува со проширување на своите продавници кога веќе знаеме дека наскоро тие исто така ќе го отворат својот прв во Мексико.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.