Алатник за страници е најблиската работа до вработување дизајнер без напуштање на домот (и многу поевтино)

Алатник за страници - Шаблони

Кога креираме кој било вид документ, особено кога станува збор за документи што треба да ги споделиме со други луѓе, ние мора да го правиме тоа бидете многу внимателни во дизајнот, да оставам добар впечаток. Како што вели поговорката „првиот впечаток е тоа што се смета“.

Ако сакаме да понудиме добар корпоративен имиџ, најдобро што можеме да сториме е оди кај дизајнер да ни создаде различни шаблони, логоа и други на нашата компанија. Но, се разбира, не секој може да си дозволи да оди кај дизајнер, особено кога не сме многу јасни за тоа што бараме.

Алатник за страници - Шаблони

Едно решение е да користите примена на шаблони, апликации кои вклучуваат голем број на шаблони. Проблемот со овој вид апликација е во тоа тие нè принудуваат да платиме за целата апликација, дури и ако сакаме да користиме само еден дизајн. Но, не сите. Лента со алатки за страници - Шаблони, ни нуди секој од сите шаблони достапни за Страници независно, така што треба да платиме само за дизајнот (ите) што најмногу ни се допаѓа.

Алатник за страници - Шаблони

Алатник за страници ни става на располагање повеќе од 32.000 шаблони, шаблони од секаков вид, како и логоа, инфографски модели, дијаграми, елементи на композиција (позадини, налепници ...) за прилагодување на дизајнот кој најмногу ни се допаѓа.

Цената на шаблоните и различните елементи што Алатникот за страници ги става на располагање Тие се движат од 1,09 евра за најевтините до 3,49 евра за најскапите. Апликацијата е достапна за преземање целосно бесплатно. Доколку сакаме да ги купиме сите елементи што ни ги нуди апликацијата, можеме да ја избереме еднократната набавка која има цена од 43,99 евра, на овој начин, ќе можеме да ги користиме новите шаблони кои редовно се додаваат на апликацијата .

Алатник за страници - Шаблони

За да можеме да видиме колку е лесна за употреба оваа апликација, апликацијата вклучува низа шаблони што можеме да ги користиме целосно бесплатно. Откако ќе ги купиме шаблоните, можеме да ги уредиме според нашите потреби, заменувајќи ги текстовите или сликите со други на многу едноставен и пред се, брз начин.

За да ја користиме оваа апликација, нашиот тим мора да биде управувано барем од macOS 10.12, 64-битен процесор, поддржува мрачен режим и верзијата Pages мора да биде 7.0 или повисока.

Лента со алатки за страници - Шаблони (врска со AppStore)
Алатник за страници - Шаблонислободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Педро dijo

    Како дизајнер, со повеќе од 25 години професија, насловот на овој напис ми се чини како несреќен, како и неточен