Лансирање на iPhone X, macOS бета 4 и 5, Macs во 2018 година и многу повеќе. Најдоброто од неделата сум од Мек

Оваа недела е целосно обележана со лансирање на новиот модел на iPhone X А, резервациите започнаа минатиот петок, 27 октомври, по неговото официјално претставување во театарот „Стив sобс“, „Епл парк“. Во оваа смисла, она што треба да го кажеме за резервациите е дека тие не беа толку добри за сите оние кои сакаа да го купат новиот модел на Apple, а некои корисници имаат време на испорака од 5-6 недели.

Во секој случај има повеќе новости, освен почетокот на резервациите за новиот iPhone X и овие се оние што сакаме да ги споделиме со сите вас. Некои од овие новости од светот на Apple се навистина добри и во Јас сум од Мек, сакаме да ги споделиме најистакнатите.

Како прво, мора да зборуваме за двете нови бета верзии што Apple ги лансираше оваа недела за развивачите на macOS. Првиот беше бета 4 беше објавена во понеделникот и додаде Поправете сериозна ранливост што неодамна се појави во стандардот WPA2 Wi-Fi, втората верзија на неделата беше 5-та бета верзија на macOS High Sierra и додава типични поправени грешки и замислуваме дека има некои подобрувања или поправки во однос на претходната верзија.

На многу форуми се зборува дека Apple ќе даде нов удар на масата во врска со концептот на Mac, и можно е Apple од силен интензитет следната година. Ова е гласина која сигурно завршува како реалност ако ги погледнеме деталите. За ова ќе мора да почекаме некое време, но не премногу долго следната година треба да биде година на Macs.

Мотоцикл со CarPlay, ова е уште една од важните вести за оваа недела. На Хонда Голдвинг 2018 ќе биде првиот мотоцикл кој ќе се обложи на системот Apple CarPlay. Моделот Хонда ќе интегрира 7-инчен екран на допир во кој ќе бидат понудени корисни информации како Мапи, Контакти и Музика.

Постои договор помеѓу Walmart и Apple така што сите вработени во синџирот на снабдување, работат со Mac почнувајќи од следната година. Всушност, околу 7.000 вработени поседуваат Mac како пилот-тест.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.