Лансирањето на 15-инчниот MacBook Air поблиску од кога било

MacBook Air 2

Нема да се уморам да кажам дека насловот на овој запис не е збунет. Ако зборуваме за 15-инчен MacBook, обично потсвесно одиме кај Pro моделот.Но веќе знаеме дека гласините укажуваат дека Apple наскоро би можел да го претстави овој компјутер со таа големина, но во моделот Air. Односно, најлесниот компјутер, но со најголем екран. Вистинска радост која ќе ги воодушеви корисниците. Земајќи ги предвид овие гласини, беше кажано дека повеќе од веројатно е тој да се појави на WWDC оваа година и тојСе чини дека давателите на услуги ја потврдуваат оваа премиса. 

Гласините стануваат се поочигледни. Се чини дека ќе имаме нов 15-инчен MacBook Air претставен на WWDC. Велам претставен бидејќи ќе биде на тој настан кога Тим Кук ќе ги помине менаџерите и ќе биде претставен новиот MacBook Air со најголем екран виден досега. Да се ​​надеваме дека ќе продолжи да ја одржува истата тежина. Би било неверојатно. Но, најважно е што иако нема официјална потврда, нема да има до последен момент, Да, се чини дека претставувањето на тој датум е факт.

Познато е затоа што еден од добавувачите на овој многу голем MacBook Air потврди дека го зголемил производството на елементи за склопување на MacBook во последната половина од 2023 година. Ова го вели фирмата Morgan Stanley, каде нејзиниот аналитичар Ерик Вудринг изјави дека Quanta Компјутерот доби висок едноцифрен процентуален раст на бројот на лаптопи што ги составува во вториот квартал од 2023 година, во споредба со првиот квартал. Вудринг верува дека ова зголемување е делумно поттикнато од новите MacBooks.

Веќе знаеме дека овој MacBook ќе се напојува со чипот M2 бидејќи M3 се очекува да биде произведен до крајот на годината иако веќе Постојат докази кои го потврдуваат неговото постоење. Но, тоа нема да излезе со овој чип. Работи на Apple. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.