Темното око - Синџири на Сатинав, во продажба за ограничено време

Темното око - Синџири на Сатинав

Ограничено време „Темното око - синџири на Сатинав“ Намалена е на скромна цена од 4,99 €, наместо вообичаената цена од 21,99 €. Играта се одвива во Андергаст каде што Кралот чека државна посета на високи високи личности. Ова кралство е во конфликт со соседната Нострија многу векови, но се чини дека мирот е поблизу. Но, нешто го загрижува кралот, бидејќи а чума од врани Тие дејствуваат со невообичаена агресивност, напаѓајќи дури и луѓе, меѓу граѓаните на земјата има и такви кои се колнат во тоа врани носат темни кошмари. Кралот бара ловец на птици, можност за младиот Герон да покаже дека славата на несреќникот што го придружувала уште од детството е незаслужена. Тогаш ве оставаме а игра.

Карактеристики:

 • Од креаторите на Новиот почеток и шепотиот свет
 • Нурнете во фантастичниот свет на „Авентурија“ и доживејте епска авантура со точка и клик, напишана од стручни автори на популарната игра со улоги со моливи и хартија „Темно око“
 • Епска фантастична саундтрак, како и висококвалитетни говорници за уникатно искуство со игри.

Детали:

 • Категорија: Игри
 • Ажурирано: 29 / 10 / 2014
 • Верзија: 1.2.5.0321
 • Големина: 5.83 GB
 • јазици: Германски, француски, англиски, италијански, руски
 • Развивач: Даедалиќ.
 • компатибилност: OS X 10.7 или понова, 64-битен процесор.

Набавка „Темното око - синџири на Сатинав“ директно од Mac App Store, со кликнување на следниот линк.

Темно око - Синџири на Satinav (AppStore Link)
Темното око - Синџири на Сатинав23,99 евра

Потоа со кликнување на следниот линк, можете да најдете повеќе игри од овој развивач 'Дадалиќ' Исто така, ако повеќе купувате на Steam, можете да го најдете и на следново линк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.