Lenovo го предводи начинот на полнење на Apple Magic Mouse

Глушец Lenovo Go

Колку и да ми се допаѓа Apple Magic Mouse, не е можно да се разбере како тие имале „брилијантна идеја“ да порта за полнење на дното на глувчето оставајќи го периферниот уред целосно бескорисен кога се полни.

Во оваа смисла мора да кажеме дека промената на Apple во овој магичен глушец се случи во времето кога тие сакаа да додадат батерија на полнење за да ги заменат типичните батерии. Ова е нешто што можеше да се коригира долго време, но Не видовме никаква промена во начинот на полнење и ниту во локацијата на оваа порта.

Lenovo воведува безжичен глушец со безжично полнење

И, тоа е дека не изгледа толку комплицирано да се додаде жичаната трка на надворешните периферни уреди како што видовме или гледаме со други брендови. Сега Lenovo штотуку го претстави својот Lenovo GO, глушец со безжично полнење и е целосно безжично.

Покрај тоа, овој нов глушец Lenovo дозволува или подобро е компатибилен со Qi полнење, така што секоја основа за полнење е компатибилна. И сите знаеме дека има навистина приклучоци за полнење слични на мат, така што ќе го полнеме глувчето додека го користиме. Но, во овој случај Lenovo додава и своевидна „надворешна батерија“ со која можам да го испуштам глувчето и другите периферни уреди благодарение на USB C приклучоците што ги вклучува.

Сè уште не разбираме како Apple во новата генерација на iMac не додаде или измени приклучок за полнење во Магичниот глушец (плус додавање на оние убави бои) за да дозволите полнење додека го носите. Ако не сакате да додадете безжично полнење, барем променете ја локацијата на портата за да можат корисниците да ја полнат додека ја користат ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.