Лет со беспилотно летало го прикажува напуштениот парк Епл

Епл Парк

Исто како кога градеа, ние имавме видеа со преглед на беспилотни летала скоро секоја недела со секој напредок, сега имаме уште едно видео со беспилотно летало што покажува колку е пусто во моментов. огромен прстен од јаболка и неговата околина со пустински улици.

Илјадници вработени се оние кои деновиве остануваат дома за да спречат инфекции со коронавируси, па летот на овој беспилотен уред на еден од старите познаници на процесот на снимање на работата, Данкан синфилд, земете духовен воздух.

Центарот на прстенот е целосно празен со маси и столови поставени без никој да ужива во тој огромен простор, како и останатите канцеларии, театарот „Стив sобс“ и другите места во овој гигантски парк „Епл“. Но, најдоброто нешто е погледнете го видеото:

Помина долго време откако немавме летање со беспилотно летало над Епл Парк и тоа се должи на регулативата што важеше на овој простор, но без никој да го контролира стариот добар Синфилд, тој ја искористи можноста повторно да го лета дронот околу местото . Без сомнение, навистина импресивен поглед кој нè води кон оние принципи на зградата во која беспилотните летала беа клучни за да се види процесот на градење на овој огромен парк „Епл“. Сега местото е празно и се надеваме дека наскоро ќе може да се пополни со неговите инженери и вработени. Засега е време да застанеме и ова ни овозможува да го видиме ова видео од птичјиот поглед на градење тотално сам.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.