Игра на демони Хантер 2: Нова глава сега е достапна за Mac

демон-јунтер-2

Се соочуваме со игра која штотуку пристигна на Mac App Store и со која сигурно се в loversубеници во стратешките и авантуристичките игри. Оваа игра е бесплатна, но само за да ја пробате, откако ќе влеземе целосно во нејзиниот универзум, ќе мора да поминеме низ исходот за да ја отклучиме целосната авантура. Тоа е игра со ветерани која по малку повеќе од една година достапна за други платформи, конечно стигнува до официјалната продавница на Apple за Mac.

Usе нè допре влезете во обувките на ловецот на демони за да го пронајдете и поразите демонот кој го уби неговиот татко, истовремено спречувајќи го да го заземе нашето тело. Од друга страна, ќе биде потребно да се надминат добар број предизвици и мали мини-игри за да напредуваат во оваа авантура.

Го оставаме краток преглед на играта за оние кои не знаат никакво претходно продолжение:

Пред 20 години, архиепископот Рагнар го уби мојот згрижувачки татко, професорот Ашмор, во обид да влезе во овој свет. Таа вечер дознав дека сум единствениот жив член на античкиот поредок на лов на демони. И моја обврска е да ги заштитам портите на нашиот свет од инвазии и напади. Од тој кобен ден, решив мноштво паранормални случаи во сите агли на светот. Но, она што сега најмногу ме загрижува е враќањето на Рагнар, кое е веќе проречено. Дали ќе можам да го победам Рагнар?

Еден ден, таа доби повик од мистериозниот доктор Стјуарт Вилијамс, кој тврди дека е стар пријател на посвојувачот на Зора. Лекарот ветува дека ќе има вредни информации за биолошките родители на Зора, кои можат да го расветлат нејзиното мистериозно минато.

Забележете дека оваа игра не е бесплатна, потребни се 509 MB слободен простор на дискот и инсталиран OS X 10.7.4 или понов.

Demon Hunter 2: New Chapter (AppStore Link)
Ловец на демони 2: ново поглавјеслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.