Локатор, Променете ја позадината врз основа на локацијата на вашиот Mac

Локатор - промена на позадина врз основа на локација

'Локатор - промена на позадина врз основа на локација' е апликација за OS X, која за ограничено време е потполно бесплатна. Локаторот обично се цени по 0,99€, а за ограничено време е гратис. Со оваа нова OS X апликација, која излезе кон крајот на 2015 година, можете да го промените расположението на вашиот MacBook, во зависност од тоа каде се наоѓате. Можете да ја додадете вашата моментална локација, поставување на името, да изберете позадина итн. Кога повторно ќе посетите место, Локадер автоматски ќе ја смени вашата позадина, односно кога сте на пример дома, во црква да се молите или во теретана. 🙂

локадер mac os x

Како се користи »Локадер - промена на позадина врз основа на локација»:

 • Извршете ја апликацијата.
 • Додадете го моменталното име на локација.
 • Отворете ја папката со тапетите.
 • Изберете позадина што сакате да ја користите на сегашното место.
 • Кликнете на зачувување и дозволете апликацијата да работи при стартување.
 • На следното место тие ги прават истите чекори и кога повторно ќе го посетите првото место, можете да направите тапет. промена.
 • Во поставките можете да ја промените точноста на растојанието доколку е потребно.

Што има ново во верзијата 1.0.1:

- Поправи го проблемот со иконата за приклучоци што беше стандардно скриен.

Детали:

 • Категорија: Начин на живот.
 • Ажурирано: 22 г.
 • Верзија: 1.0.1.
 • Големина: 5.1 MB
 • јазици: Шпански, германски, англиски, итн.
 • Развивач: Александар Деплов.
 • компатибилност: OS X 10.11 или понова, 64-битен процесор.

Ако вашите MacBooks немаат GPS, Локаторот може да ја открие вашата локација преку вашата Wi-Fi мрежа, затоа мора да бидете поврзани на Интернет. Преземи 'Локатор - промена на позадина врз основа на локација' потполно бесплатно за ограничено време од продавницата за апликации Mac, кликнувајќи на следниот линк.

Локатор - промена на позадина врз основа на локација (врска со AppStore)
Локатор - промена на позадина врз основа на локација1,19 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе dijo

  Само што влегов во 13:20 часот и не е бесплатно, повеќе е отколку што вреди 1,99

 2.   frederic dijo

  многу ограничено време, ми се чини