Може новиот MacBook, HomePod да ја намали цената и многу повеќе. Најдоброто од неделата сум од Мек

Јас сум од логото на Мек

Сè уште сме во карантин во нашата земја и во многу земји во светот, но тоа не значи дека важните вести продолжуваат да се појавуваат во светот на Епл. Овој месец што штотуку започна може да донесе лансирање на новиот iPhone SE 2 или iPhone 9, но мора да почекаме за настани и да видиме дали Apple конечно ќе го притисне копчето за стартување на новиот уред на својата веб-страница на 15 април. Додека тоа се случува, ние продолжуваме да уживаме и да коментираме за останатите вести и денес ги носиме како секоја недела Најдоброто од оваа недела во јас сум од Мек.

Fortnite

Првата од новостите што сакаме повторно да ја споделиме со сите вас е веста за пласирање на новиот 14-инчен MacBook Pro за месец мај. Да, се чини дека Apple ќе почека до следниот месец за лансирање, но тоа е така гласина за сега.

Друга од извонредните вести за оваа недела се вестите кои укажуваат на можноста што ја сака Apple ажурирајте го HomePod или што директно сака да продаде повеќе. И тоа е дека во Apple тие имаат спушти HomePods за работници и ова може да има повеќе читања.

Епл Ковид-19

Продолжуваме со најистакнатите вести и во овој случај ги гледаме имплементирано подобрување во „Мапи на Apple“ за да можат корисниците да најдат отворени аптеки, продавници за храна и други важни места. Со темата на коронавирусот е од голема помош во Соединетите држави

Конечно ве советуваме да ја инсталирате најновата ажурирање на macOS Каталина што решава фајктајтскиот пропуст. Оваа нова верзија заедно со watchOS пристигна неодамна и претходно ја имавме верзијата за уредите iOS и iPadOS.

# QuédateEnCasa


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.