Некои медиуми тврдат дека нема да го имаме главниот Apple во овој месец поради коронавирусот

Тим Кук на главниот говор на Apple „Време е на шоуто“

И, тоа е дека коронавирусот или Ковид-19 продолжува да го прави своето и сега добро познатиот медиум „Култ на Мек“ вели дека извор од „Епл“ ги уверил дека нема да имаме главна точка овој март. Оној што наводно беше првиот главен збор на годината може да се одложи за подоцна поради вирусот.

Комплицираната работа во врска со ова е дека датумите во фирма како „Епл“ се доста обележани на календарот и ова во голема мера би ја комплицирало презентацијата подоцна, иако е точно дека ова е случај на виша сила и сè укажува на тоа дека може да се направи, но не на 31 март како што истакнаа гласините.

Чудно е што гледајќи како е панорамата на презентации и настани од секаков вид, Apple може да направи главна точка со целосна нормалност во која илјадници луѓе се собираат и патуваат од целиот свет во САД. Сè сугерира дека изворот на Култ на Мек е вистина, но мора да запомниме дека презентацијата не е ни потврдена денес, така тоа не е откажување во никој случај.

Светската конференција за програмери на „Епл“, попозната како WWDC, која обично се одржува во јуни, исто така, би била во опасност според извори блиски до компанијата. Настанот нормално обединува приближно 5.000 развивачи од целиот свет во конгресниот центар Мекенери во Сан Хозе, Калифорнија. Оваа количина на луѓе е тешко да се управува со здравствена криза како оваа што ја доживуваме, затоа ќе биде потребно да бидете трпеливи и да видите што конечно ќе се случи со него и со препораките на округот Санта Клара кои во принцип не се протегаат до месецот Јуни отколку кога ќе се одржи овој друг голем настан на „Епл“.

Мораме да внимаваме на настаните и ќе видиме што ќе се случи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.