Многу корисници потврдуваат дека ВИП поштенските сандачиња во Пошта сè уште не работат правилно во OS X El Capitan

Поштенско сандаче ВИП-не работи-е-капитан-0

Иако различни ажурирања на софтверот на системот корегираат многу од грешки што можеме да ги трпиме нормално За некое време, корисниците не секогаш завршуваат со коригирање или наоѓање на клучот, така што еднаш засекогаш ќе престанат да даваат проблеми. Во OS X El Capitan многу од нив сè уште продолжуваат, а особено оној што спречува пораките да бидат прикажани во ВИП поштенските сандачиња во рамките на Mail, менаџерот за е-пошта на Apple.

Овие посветени ВИП поштенски сандачиња имаат за цел полесно наоѓање пораки од наши важни контакти, како што е член на семејство или шеф на компанијата. Грешката предизвикува ВИП поштенските сандачиња да покажуваат помалку пораки отколку што треба, сепак, тоа не значи дека е-пораките не се примаат, но не и сè што ќе треба да помине низ овие поштенски сандачиња, дури и на компјутерите Mac со инсталирана најнова верзијат.е. OS X 10.11.1.

Трикови-пошта-знаење-0

Се чини дека оваа грешка датира од објавувањето на OS X El Capitan бидејќи не влијае на верзијата iOS на Mail. Иако е досадно дали има привремено решение дека самите корисници биле во можност да образложат на форумите за поддршка на Apple и дека иако не се дефинитивни во моментот може да го решат гласачкото ливче до одреден степен.

Чекорите што треба да се следат се многу лесни:

 • Ние ќе го избереме ВИП поштенското сандаче поединечно
 • Clickе кликнеме на менито Поглед
 • Ние ќе избереме «Подреди по» и «Сите поштенски сандачиња»
 • Е се вратиме во главното ВИП поштенско сандаче и сите пораки сега треба да бидат прикажани

Во овој момент Apple работи на лансирање на финалната верзија на OS X 10.11.2 која веќе е во петтата бета верзија и се чини дека може да заврши со решавање на проблемот. Сè уште не е јасно кога тие ќе бидат официјално објавени, но претпоставуваме дека ќе биде пред Божиќните празници. Дури и да е така, ако не сте целосно задоволни од работата на Mail, секогаш можете да се обидете други опции како AirMail.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   tony dijo

  Бидејќи „Епл“ не може да признае дека „Капетанот“ и „Јосемит“ се големи срања откако Стив си замина, Маверик веќе почнуваше да е малку чуден, но сега не вреди ништо и тие не ги слушаат повратните информации од она што вие самите го праќате. Јас искрено Сноу Леопард беше многу подобар систем и Леопард уште повеќе ...

 2.   Josephозеф Картер dijo

  Затоа не користам пошта, многу проблеми при користење, затоа секогаш сум користел Outlook

 3.   Рафаел dijo

  Во Маверик пропуштав пошта и wifi, но во капетанот вистината е дека сè е одлично за мене, вклучувајќи ги и поштенските сандачиња за Вип

 4.   Алире dijo

  Воздушна пошта, дефинитивно решение. Никогаш повеќе нема да користите пошта ...