Модели на Apple Watch компатибилни со watchOS 8

Apple Watch серија 3

Со лансирањето на watchOS 7, Apple Watch Series 3 започна да покажува знаци на истоштеност. Не мислам во однос на бројот на функции, веќе ограничени сами по себе, но за време на ажурирањето на секоја нова верзија на watchOS 7 што Apple ја лансираше на пазарот.

Многумина беа корисници, меѓу кои и јас, кои беа принудени да ја вратат Apple Watch Series 3 од нула за да ја инсталираат најновата достапна верзија на watchOS 7, поради наводен недостаток на простор што не постоеше, бидејќи колку и да ги избришав апликациите, сепак не го добив потребниот простор.

Apple Watch Series 3 watchOS 8

Сепак, се чини дека Apple сакаше да му даде на Apple Watch уште една година од животот, бидејќи следната верзија на watchOS, број 8, ќе биде компатибилна со Apple Watch Series 3, покрај, логично, со Apple Watch Series 4, Series 5, Series 6 и Apple Watch SE.

Веројатно, проблемот со недостаток на достапен простор во Apple Watch Series 3 се должи на некаков вид грешка, бидејќи ажурирањето на овој уред во секоја од новите верзии на watchOS 8 ќе значи продолжување со истиот проблем негативно влијаејќи на корисничкото искуство, исклучете го и ајде да одиме.

Се претпочита останете на watchOS 7 додека Apple не објави навистина важна нова опција во watchOS 8, а тоа е компатибилно со Series 3, за да изгубите час и малку да го вратите овој уред од нула за да ја инсталирате најсовремената верзија на watchOS достапна во тоа време.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.