Дали ќе видиме обновен Mac mini или Apple TV овој четврток?

маки-мини-јаболко

Многу се зборува за тоа што компанијата на изгризаното јаболко може да ни го претстави на 16 октомври и сосема е точно тоа гласините не се читаат за нови уреди освен iPad или официјална презентација на OS X Yosemite 10.10, но останувам убеден дека тие ќе ни покажат нешто друго un нов Mac mini или дури и реновиран Apple TV.

Гледајќи го движењето на компанијата со својот прв паметен часовник, Apple Watch, кој немаше протекување благодарение на тоа што не го однесе во производство пред неговото претставување, можеме да помислиме дека Apple може да претстави каква било новина за следниот главен и да биде пријатно изненаден. Постојат навистина многу уреди кои можат да добијат ажурирање покрај iPad. IPod, MacBook Pro, MacBook Air, па дури и iMac, но сепак сметам дека Mac mini овојпат може да биде тајната облога на Apple.

Мораме да мислиме дека Mac mini не е обновен од минатиот октомври 2012 година и слоганската фраза за поттикнување на Apple одговара на косата на овој уред. 2012 Mac mini додаде 5GHz двојадрен Intel Core i2,5 и 7GHz quad-core Intel core i2,3 процесори плус повеќе RAM и подобри хард дискови.

јаболко-телевизија

Останаа уште многу неколку дена за Apple да ни открие што подготви за главниот збор и ако треба да направиме диригентска палка денес е доста тешко да се погоди поради бројот на производи што би можеле да добијат подобрување, но јас секако Се обложувам на нов Mac mini како изненадување на презентацијата, иако речиси и да нема гласини за тоа или за Епл ТВ.

А ти, што мислиш што ќе покаже Apple покрај iPad и OS X Yosemite?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Mac mini СЕГА !! dijo

  Со тебе сум. Вчера на веб-страницата на El corte ingles Mac mini се појави во продажба и денес не е директно ...

 2.   Југлараме dijo

  Па, ајде да се надеваме дека mac mini е обновен и е алтернатива на mac pro (очигледно не толку моќна алтернатива) нови iPads и ако се обнови Apple TV, тоа ќе биде многу убав додаток.