Може да му помогнете на вашиот развивач на Mac со овој проект Инди

Програмерите сега можат да создаваат прилагодени апликации за училиштата

Како што сите знаете, коронавирусот го сврти нашиот секојдневен живот. Исто така, до развивачите на апликации кои сега имаат помалку пристап до други луѓе за да ги тестираат своите апликации и да направат подобрувања во нив. Овие луѓе, понекогаш алтруистички, бидејќи многу од апликациите не создаваат многу пари, тие имаат мала поддршка во моментов. Баш за тоа создаден е инди проект каде што секој што сака може да им помогне на оние програмери што се пријавиле за тоа.

Овој проект за поддршка на Инди ќе трае од 30 март до 12 април, вклучително. За апликации за Mac и iOS.

Програмерите сакаат да добијат помош од секој што е подготвен да ја обезбеди, така што апликациите што сакаат да ги создадат имаат повратни информации за нивно подобрување и дека кога ќе бидат објавени, тоа ќе го сторат со најдобрите можни гаранции. Од 30 март до 12 април имаме можност да бидеме дел од овој проект.

Проектот Indie Supports е составен од заедница на корисници на YouTube, веб-страници, подкастери и канали бранат развивачи на софтвер. Можеме да најдеме стотици апликации. Можете да пристапите до целосниот список од овој линк. Можеме да најдеме алатки кои сè уште не ги знаеме и кои можат да ни бидат од голема корист.

Креаторот на овој проект, Он Сандел, го најави преку својот профил на Твитер и досега доби голема поддршка. Но, секако дека секоја помош е добредојдена.

https://twitter.com/johnsundell/status/1240642670688698368?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1240642670688698368&ref_url=https%3A%2F%2Fappleinsider.com%2Farticles%2F20%2F03%2F29%2Fheres-how-to-help-your-favorite-mac-or-ios-developer-during-indie-support-weeks

Исто така е добро време да бидете во можност да ја активирате вашата апликација, Оној во кој сте биле во можност да заглавите и дека другите луѓе можат да ве натераат да напредувате во тоа и сигурно ќе ви дадат одлични идеи за да го направите тоа реалност.

Во овие моменти на криза гледаме бројни алтруистички проекти кои им помагаат на луѓето кои се во карантин да се справат на најдобар можен начин: Ставање средства на дофат на раката по смешни цени, во некои случаи и тотално бесплатни во други.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.